Bazény do každej záhrady — ktorý je pre vás ten pravý?

Teploty vonku pomaly stúpajú a my všetci hľadáme možnosť, ako sa schladiť. Poradíme vám, ako vybrať bazén, ktorý zapasuje presne do vašej záhrady. Na výber máte viacero druhov: nafukovacie bazény, bazény s konštrukciou aj bazény pre deti. Ak neviete, aký je medzi nimi rozdiel, čítajte ďalej a všetko sa dozviete.

Bazény Bestway s konštrukciou

Tento typ predstavuje riešenie s dlhou životnosťou. Vďaka pevnej konštrukcii sú bazény odolnejšie. Aj keď si ich postavenie vyžaduje istý čas, nie je vôbec náročné. Zakúpiť si ich môžete v bežnej farbe kovu alebo viacerých atraktívnych dizajnoch. Bazény Bestway tak budú spĺňať nielen úžitkovú ale aj estetickú funkciu. Na výber máte dizajn dokonalo imitujúci ratan, obkladový kameň alebo bazén v modernej oceľovej či tradičnej modrej farbe. Bazény Bestway s konštrukciou si môžete vyberať v rôznych tvaroch. Je len na vás, či vám bude viac vyhovovať okrúhly, viacuholníkový alebo obdĺžnikový tvar. Pri kúpe nezabudnite na príslušenstvo k bazénom, ako sú filtrácia do bazéna či set na čistenie.

Nafukovacie bazény

Nafukovacie bazény Bestway predstavujú finančne menej náročné riešenie. Ušetria aj čas pri ich inštalácii. Pri kruhovom modeli postačí nafúknuť horný prstenec a potom bazén napustiť vodou. Bazén sa počas napúšťania sám vytvaruje. Na výber máte aj iné tvary, pri ktorých môže byť potrebné nafúkať celú konštrukciu bazéna. Pri umiestnení dávajte pozor na to, aby bazén stál na rovnom podklade bez kameňov či hrboľov. Nafukovacie bazény sú totiž o niečo náchylnejšie na poškodenie. Musíte preto počítať aj s ich kratšou životnosťou.

Detské bazény

Pre malé deti sú najvhodnejšou voľbou detské bazény. Vyberať môžete detské bazény v rôznych prevedeniach. Na ochranu pred slnkom sú k dispozícii detské bazény so strieškou. Na šantenie bazén so šmykľavkou, či bazény v originálnom prevedení v tvare lode, žirafy a iných. Môžete sa rozhodnúť tiež pre jednoduchý okrúhly bazén. Výhodou týchto riešení je ľahší vstup do bazéna, nižšia spotreba vody aj jednoduchšia údržba.

Publikované: 27. 06. 2020

Kategória: Bývanie

Autor: Denisa Koudelková