Drevené okná z meranti vydržia

Chceli by ste drevené okná, ale nemáte dôveru k eurooknám zo smreku? Riešením sú okná z exotického dreva meranti. Mnoho ľudí dnes kvôli bezúdržbovosti volí plastové okná. Nie každý sa však je schopný preniesť cez to, že trebárs na luxusnú stavbu, či na rekonštruovaný starší dom, použije okná z plastových profilov. Ďalšie riešenie ponúkajú hliníkové a drevohliníkové okná, Ani to však nemusí byť pre každého. Naviac ide o riešenie drahé. Zostať však môžete u okien drevených, iba si zvoľte drevinu, ktorá vydrží viac – meranti. Drevené okná z meranti sú kvalitné eurookná s perfektným vzhľadom, s vysokou energetickou úspornosťou, perfektne funkčné, moderné a s dlhou životnosťou.

Prečo sú okná z meranti lepšie ako tie zo smreku?

Aj keď tvarovú stálosť okien z veľkej časti rieši konštrukcia moderných okien z lepených eurohranolov, stále vie meranti ponúknuť lepšiu tvarovú stálosť aj odolnosť, než naše ihličnaté dreviny, smrek a borovica, ktoré sa na okná používajú. Drevina má veľmi malú rozťažnosť. Vďaka tomu nedochádza ku krúteniu ani ohýbaniu. Tvarová stálosť je extrémne vysoká. Vzhľadom pritom merani pripomína náš dub. Kresba aj štruktúra dreva sa tak hodí aj na tradičné slovenské stavby. Vďaka tomu, že má meranti vyššiu odolnosť voči vlhkosti, je životnosť okien výrazne dlhšia. Meranti robí okná vďaka svojej tvrdosti odolnými, avšak ponúka skvelý pomer medzi tvrdosťou a hmotnosťou. Okenné krídla preto nie sú príliš ťažké a nie je s nimi zhoršená manipulácia.

Eurookná z meranti

Aj okná z meranti sa vyrábajú z lepených hranolov. K dispozícii sú 3-vrstvé a 4-vrstvé lepené drevené hranoly, a to podľa profilu okna 68mm, 78mm a 92mm. Hranoly lepené pod vysokým tlakom spolu s primárnymi vlastnosťami dreviny meranti dávajú oknám dokonalú tvarovú stálosť. Nestane sa vám teda, že ich trebárs v zime nezavriete, lebo sa skrútia. Súčasne majú okná perfektné tepelnoizolačné vlastnosti. Na oknách z meranti od firmy Drevsting nenájdete žiadne nevzhľadné a lacné cinkové spoje. Hranoly sú z výberových dlhých lamiel.

Čo by ste mali ešte vedieť o oknách z meranti

Drevsting dodává drevené okná z meranti s perfektnou povrchovou UV odolnou úpravou. Okná majú farebnú impregnáciu, transparentnú medzivrstvu a finálny pigmentovaný lak. Ide o trvanlivú, ale veľmi ekologickú povrchovú úpravu. Samozrejmosťou je bezpečnostná okenná kľučka a kvalitné celoobvodové kovanie. Okná sa dodávajú s termoizolačným zasklením – s izolačným dvojsklom alebo izolačným trojsklom.

Publikované: 26. 03. 2021

Kategória: Bývanie

Autor: Denisa Koudelková