Sánky, ktoré si užije bábätko, predškolák i školák

Dieťa toho potrebuje skutočne veľa a vie to pekne vyprázdňovať rodinný rozpočet. Preto sa snažíme nákup niektorých vecí eliminovať, odkladať na pozdejšie, alebo kupovať veci, ktoré majú dlhšiu životnosť. U detí to ale môže byť problém. Rýchlo rastú, a to, čo im je dobré dnes, im môže byť za rok malé – aj keď ide trebárs o športovú pomôcku. Výrobcovia sa však snažia tento problém riešiť, a tak už aj sánky kúpite také, ktoré využijete najprv s bábätkom a pozdejšie budú vášmu dieťaťu slúžiť po mnoho ďalších rokov.

Sánky dnes musia byť s perfektnou výbavou už pre bábätká

Ak sa pošťastí rok zo snehom, kočík príliš neužijeme. Často je s ním nemožné jazdiť po chodníku, nie to sa ešte vydať niekam na prechádzku lesom či po lúke. Ideálne sú pre tento prípad dobre vybavené dojčenské sánky. Čo si pod nimi predstaviť?

Dokonalé sánky pre bábätká

Rozhodne im nesmie chýbať fusak pre dieťa na mieru, ktorý presne sadne na sánky. Kvalitný výrobcovia dodávajú naviac ešte termopodložku pod fusak a taktiež vrchnú striešku nad hlavu. Sánky musia byť ľahké, aby ste ich aj s bábätkom jednoducho preniesli cez rôzne prekážky a cez cestu. Tie lepšie majú aj kolieska. Nemali by mať nikde časti, na ktorých sa poraníte vy, dieťa, či o ktoré si poškodíte odev. Bezpečné sánky na vozenie detí do dvoch rokov majú vždy tlačnú tyč. Popruh na ťahanie rozhodne nestačí. Vždy musíte mať prehľad, čo dieťa robí a či sa sánky nevhodne nenakláňajú. Komfort potom zvyšujú dôležité maličkosti: napríklad rukávnik na rukoväť sánok.

Detské sánky, ktoré vydržia

Sánky, ktoré vám popisujem, však rozhodne nie sú len krátkodobá náhrada za kočík. Akonáhle z nich odmontujete všetky pre väčšie dieťa nepotrebné súčasti, budú našim deťom slúžiť ako perfektné sánky po mnoho rokov. Takto skvelá sánky kúpite pod názvom Adbor Piccolino. Ich výhodou je, že ide o ľahulinké celokovové sánky. Nepotrebujú ani kovovú skĺznicu, takže sú veľmi bezpečné pri prenášaní. Neporaníme sa o ostré hrany ani my, ani naše dieťa. Vyrábajú sa v pestrej škále nádherných farieb – červené, zelené, ružové, strieborné, zlaté, čierne modré a v ďalších. K tomu v rovnakých farbách dokúpite kompletné príslušenstvo. Ide o dizajnové sánky, ktoré budú vaše deti využívať pravdepodobne po celé detstvo.

Publikované: 26. 11. 2019

Kategória: Super tipy

Autor: Denisa Koudelková