Ešte, že som mala dohodnuté cestovné poistenie ...

Pred dvoma mesiacmi som sa rozhodla, že si splním svoj sen a vyrazím do Talianska. Chcela som si pozrieť pamiatky, navštíviť preslávená múzeá, prejsť sa romantickými uličkami Benátok a navštíviť veľkolepý Rím. Poznávacia dovolenka mala trvať dva týždne. Ešte predtým, než som vôbec vycestovala, som si dojednala cestovné poistenie, pretože som si hovorila, že je lepšie zaplatiť pár euro ako v prípade nejakého zranenia platiť tisíce eur za ošetrenie. Išla som autom, aby som nemusela byť závislá na hromadnej doprave. Začala som od severu. Prešla som Miláno, potom som vyrazila do Verony a Benátok. Z Benátok má cesta smerovala do Florencie. Lenže, ajhľa. Pokazil sa mi automobil. Chcela som z neho vystúpiť, aby som sa pozrela, čo sa deje, zle som stúpila na zem, podlomila sa mi noha a ja som spadla. Privolala som si záchrannú službu, ktorá mi poskytla všetku starostlivosť.

Cestovné poistenie mi všetko uhradilo

V cestovnom poistení som mala zahrnutá aj nejaká pripoistenie, a tým pádom mi cestovné poistenie uhradilo nielen liečebné náklady, ale tiež mi pomohlo s mojím automobilom. Asistenčné služby mi zabezpečili odtiahnutie auta do najbližšieho servisu, kde mi vadu odstránili, a tak som mohla pokračovať ďalej. Teda, nemohla, pretože noha nebola schopná. Vrátila som sa teda opatrne domov, trochu sklamaná. Som ale rada, že som nemusela ošetrenie, ani odťah platiť z vlastného vrecka, pretože by sa mi ten výlet dosť predražil.

Cestovné poistenie nepodceňujte

Ak si hovoríte, že poisťovne apelujú na cestovné poistenie len preto, aby zarobili, potom ste naozaj na omyle. Dokáže výrazne pomôcť a oceníte ho, ak sa vám niečo stane. Samozrejme, nikomu to neprajem, ale v zahraničí nikdy neviete. Cestovné poistenie dohodnete pokojne aj cez internet, a tak nemusíte nikam chodiť na pobočky.

Publikované: 27. 03. 2019

Kategória: Cestovanie

Autor: Denisa Koudelková