Pohodlné parkovanie pri vlastnom dome zabezpečí garáž

Na sídliskách je parkovanie veľký problém, rovnako ako kdekoľvek po meste. O niečo ľahšiu situáciu majú majitelia rodinných domov, s parkovaním ale majú starosti aj oni.

Každodenná rutina

Po príchode z práce alebo športovej aktivity si na sídlisku možno niekoľkokrát obídete blok, než nájdete voľné miesto, potom ale stačí len auto zamknúť a môžete bez problémov odísť. U rodinných domov musíte väčšinou z auta vystúpiť, otvoriť garážovú bránu, vrátiť sa do auta a zájsť s ním, znova zavrieť garáž a vrátiť sa do auta pre nákup alebo ďalšie potrebné veci. Vďaka garáži ale máte istotu, že auto je chránené pred nepriazňou počasia, zlodejmi či vandalmi, v zime nemusíte riešiť zamrznuté okná a naopak v lete na vás nečaká sauna. Garážové brány vám ale môžu ušetriť čas aj zbytočnú prácu pri odchode aj príchode, zvlášť ak máte diaľkové ovládanie brán. To potom jednoducho otvorí brána po stlačení tlačidla na ovládači a vy nemusíte z auta vystupovať pri vchádzaní ani pri vychádzaní.

Myslite dopredu

Keď riešite garážové brány, je vhodné sa zamerať nielen na ich dizajn a cenu, ale aj na funkčnosť. Brány sa vyrába v niekoľkých variantoch, ktoré sa od seba líšia spôsobom otvárania. To, ako a kam sa budú garážové dvere otvárať by ste mali zvážiť ako jeden z prvých faktorov. Ak cez garáž často chodíte do domu a slúži tak aj ako ďalší vchod, vyberte si posuvnú garážovú bránu. Jej výhodou je možnosť čiastočného otvorenia, pretože sa zasúvajú dovnútra pozdĺž steny a máte tak možnosť nechať ich otvorené napríklad len na meter. Najobľúbenejší variant sú v súčasnosti sekčné garážové brány, ktorá sa tiež zasúvajú dovnútra, ale pozdĺž stropu. Nepotrebujú teda žiadne miesto pred garážou, navyše ponechajú voľný priestor pozdĺž stien vhodný na inštaláciu regálov alebo políc. Sú ideálnym riešením pre garáže, z ktorých vychádzate priamo do cesty alebo na ulicu a iný typ brány by tak pri otvorení bránil prevádzke. Garáž slúži pri dome nielen na parkovanie a ochranu auta, ale často aj ako sklad sezónnych vecí alebo malá dielňa. Kvalitné garážové brány zaistia bezpečnosť a pohodlie pri používaní.

Publikované: 23. 02. 2020 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Bývanie

Autor: Denisa Koudelková