Ideálna podlahová krytina do detskej izby

Premýšľate nad typom podlahovej krytiny, ktorý by sa hodil do detskej izby? Pri výbere myslite na to, že podlahovina bude vplývať na celkové prostredie v izbe. Preto by ste sa mali zamyslieť nielen nad estetickou stránkou, ale tiež nad kvalitou podlahy, textúrou a pocitom, ktorý predáva.

Vyskúšajte meraný koberec

Merané koberce sú tradičnou voľbou do detských izieb. Ide skutočne o obľúbenú podlahovú krytinu a to najmä vďaka tomu, že koberce sú nielen mäkké, jemné, vďaka čomu tlmia pády, no sú tiež pohodlnou voľbou. Keďže sa detské hry často odohrávajú na zemi, meraný alebo aspoň kusový koberec je pravdepodobne ideálny, pretože chráni deti od chladu, ktorý prichádza od podlahy. Skvelým argumentom, prečo si vybrať koberec, je aj fakt, že koberce sa radia medzi pomerne kvalitné zvukové izolanty, čo akiste oceníte najmä v prípade, že žijete v paneláku. Navyše, v ponuke nájdete hneď niekoľko typov kobercov rôznych materiálov a dizajnov, ktoré rozveselia každý interiér.

Vinylová podlaha je odolná

Vinylové podlahy sú pomerne lacné, nenáročné na údržbu, odolné voči škvrnám aj vode. Vaše ratolesti vinyl len ťažko poškodia. Materiál nie je ani pritvrdý, preto ide o pohodlnú podlahovinu, ktorá nebráni detským hrám. Vinyl je obľúbenou voľbou a to nielen do detských izieb. Je známy vďaka širokej škále rôznych vzorov, imitácií a dizajnových prevedení, ktoré ponúka. Tie totiž uspokoja aj tých najnáročnejších. Vinylové podlahy sa tak stávajú skutočne trendy podlahovinou, ktorá je vhodná do interiérov akýchkoľvek charakteristík. Samozrejme, vinyl má aj niekoľko nevýhod. Medzi ne patrí napríklad fakt, že nejde o prírodný materiál. Proces výroby vinylových podláh preto nie je úplne priateľský voči životnému prostrediu. Jeho cena a jednoduchá údržba sú ale často argumentami, ktoré domácnosti presvedčia o tom, že v prípade vinylovej podlahy ide vždy o dobré rozhodnutie.

Ekologická korková podlaha

Korok je známy tým, aký je mäkký a príjemný na dotyk, čo z neho robí podlahovú krytinu vhodnú na dlhé detské hry. Korkové podlahy sú navyše jednoducho udržiavateľné a nebudete mať problém vyčistiť ich. Ide o ekologickú podlahovú krytinu, ktorá sa vyznačuje dlhou životnosťou. Navyše, korok je tiež skvelou voľbou, pokiaľ máte v domácnosti alergikov. Tak čo na to hovoríte? Vybrali ste si vhodnú podlahovú krytinu aj vy?

Publikované: 23. 02. 2020 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Bývanie

Autor: Denisa Koudelková