Príjemný a rýchly inhalátor zbaví nádchy aj vášho škôlkára

Ste rodičmi malého škôlkára a máte obavu, že len čo začne chodiť do škôlky, bude doma kvôli nepríjemnej nádche? Áno, deti sú s touto nemilou chorobou často doma, pritom vďaka inhalátoru sa dá nádche účinne predchádzať. A keď už ju dieťa má, inhaláciou sa jej dá ľahko zbaviť.

Použite kvalitný inhalátor

Dávno preč sú doby, kedy bolo inhalovanie nepríjemné, zdĺhavé, dospelí inhalovali buď nad hrncom s horúcou osolenou vodou, alebo s maskou na tvári. Prehovoriť deti, aj tie väčšie, bola nadľudská úloha. Dnes je situácia úplne iná. Môžete použiť rýchly, tichý, prenosný inhalátor PHILIPS Innospire Go, ktorý nemá hadičky ani káble. Rýchlo ho zložíte, skladá sa len z dvoch dielov. Po použití ho jednoducho rozložíte, hlavicu umyjete pod horúcou tečúcou vodou a následne vyvaríte alebo necháte sterilizovať. Rýchly a jednoduchý je napr. parný sterilizátor Philips Avent, kde môžete sterilovať aj detské fľaše, cumlíky alebo iné pomôcky, ktoré musia byť dokonale čisté.

Prečo práve inhalácia?

Inhalácia je najrýchlejší, najúčinnejší a najefektívnejší spôsob, ako si pomôcť pri nádche, kašli aj chronických chorobách. Môžete inhalovať napr. Vincentku, sterilný fyziologický roztok chloridu sodného alebo lieky predpísané lekárom. Tie pôsobia priamo v dýchacích cestách a nezaťažia črevnú mikroflóru, ani deti nebude bolieť bruško. Inhalácia je tiež výbornou prevenciou pred vírusmi a baktériami, ktoré sa rady držia v našich dýchacích cestách.

Vykašliavanie hlienov

Inhaláciou sa hlieny zriedia a treba ich dostať z tela von. Existujú zábavné pomôcky, ktoré deti na vykašliavanie posunú. Napríklad Flow-ball, Shaker (O-PEP) a pre väčšie deti Threshold PEP. Pozrite sa na ne a vyberte tú, ktorá bude lákavá práve pre vášho potomka. Zatočiť s nádchou je vďaka inhalácii ľahké aj pre malé deti. Skúste to a uvidíte sami.

Publikované: 26. 11. 2021

Kategória: Zdravie

Autor: Denisa Koudelková