Šťastie spočíva v maličkostiach

V živote sa možno až príliš často zameriavame na veľké udalosti, na ktoré sa tešíme. Ale akoby sme tým radosť odkladali až na neskôr. Život je totiž najmä o maličkostiach, ktoré spolu vytvárajú ten veľký celok. Bola by škoda, keby nám drobné radosti každodenného života unikali pomedzi prsty. Neberte ich ako samozrejmosť. Vedieť sa tešiť z maličkostí je vlastne veľká vec.

Ako hovorí klasik: snažte sa tešiť z maličkostí, pretože keď sa obzriete späť, pravdepodobne zistíte, že boli veľké. Učte sa krok za krokom a ono to bude fungovať. Život bude určite zábavnejší a vy budete šťastnejší.

1. krok: Zistite, čo vám robí radosť, a venujte sa tomu

Šťastie má mnoho významov. Čo znamená šťastie práve pre vás? Sú to večere v reštaurácii, prechádzky v prírode, čítanie kníh, hudba alebo jednoducho chvíľa oddychu? Nech je to čokoľvek, začleňte to do svojho života tak často, ako sa len dá. Prospeje vám to.

2. krok: Pozerajte sa na svet očami dieťaťa

Deti sú tými najlepšími učiteľmi, pokiaľ ide o umenie tešiť sa z maličkostí. Inšpirujte sa tými svojimi alebo sa vráťte do vlastného detstva. Pamätáte si, ako ste začali objavovať svet? Stavali ste hrady z piesku. Skákali z kaluže do kaluže. Chodili naboso. Z prikrývok ste stavali bunkre a čítali tajne s baterkou. Po dobrom jedle ste s radosťou zlízali zvyšky dobrôt z taniera, úst a prstov.

3. krok: Zapisujte si svoje každodenné stretnutia so šťastím

Včerajšok je minulosťou, zajtrajšok je záhadou a dnešok pominie skôr ako sa nazdáte. Každodenné radosti sa nám až príliš často vytrácajú z mysle. To však môžete ľahko zmeniť.

Začnite si zapisovať, čo vám počas dňa urobilo radosť. Po čase si tak uvedomíte, koľko krásnych vecí sa človeku počas života môže stať. Nakreslilo vám vaše dieťa čarovný obrázok? Pristál vám na okne motýľ? Podarila sa vám tá najlepšia torta pre niekoho, na kom vám záleží?

Prečo čakať na veľké chvíle, ako sú Vianoce, zásnuby, nový byt alebo povýšenie v práci? Môžete namietať, že pre prácu už na radosť nemáte čas. Tak to však nie je. Stačí tie malé krásne chvíle privolať. A každodenný hektický život si zjednodušiť.

Napríklad malé a veľké spotrebiče Gorenje sú navrhnuté tak, aby ste si aj napriek všetkým povinnostiam nezabudli vážiť malé aj veľké veci, ktoré život prináša. A pretože majú krásny dizajn, už aj samotný pohľad na ne vás poteší.

Nemusíte teda čakať na svadbu, aby ste si mohli vychutnať lahodnú tortu všetkými zmyslami, keď si môžete jednoducho pripraviť cesto pomocou kuchynského retro robota Gorenje MMC1000RL. A upiecť ho v rúre Gorenje BPSAX6747A08BGWI s automatickými programami a ďalšími vymoženosťami, ktoré vám uľahčia život v kuchyni. Nemusíte čakať na letnú grilovačku, pretože s praktickým stolným grilom Gorenje KR1800EPRO môžete grilovanie pre svojich priateľov zorganizovať kedykoľvek. A už vôbec nemusíte čakať na šťastie. Je totiž priamo tu, všade okolo nás.

Viac o spomínaných pomocníkoch pre jednoduchší život

Kuchynský robot Gorenje MMC1000RL s retro dizajnom, výkonom motora 1000 W a siedmimi rýchlosťami využíva planetárny systém miešania – všetky prísady budú rovnomerne spojené a prevzdušnené, cesto dokonale pružné a nadýchané. Miešacia nádoba z nehrdzavejúcej ocele s objemom 4,5 l a priehľadné veko sa dajú umývať v umývačke riadu. Spotrebič sa dodáva s hákom na cesto, metlou na šľahanie, plochou metlou a flexi metlou. Cena robota vo farbe šampanského je 275 EUR, za rovnakú cenu sa predáva aj v čiernej farbe.

Nová inteligentná XXL rúra Gorenje BPSAX6747A08BGWI OptiBake zvláda teploty od 30 °C do 300 °C s presnosťou na jeden stupeň, takže v nej vďaka špeciálnemu programu môžete ľahko pripraviť aj pravú taliansku pizzu alebo focacciu ako z kamennej pece. Má 22 automatických programov pre najobľúbenejšie pokrmy a môžete využiť aj program pečenia s parou, teplotnú sondu, pečenie v krokoch alebo fritovanie bez tuku. K dispozícii je aj pyrolitické automatické čistenie. Rúru s Wi-Fi možno ovládať aj na diaľku pomocou aplikácie ConnectLife. Stojí 799 EUR.

Kontaktný gril Gorenje KR1800EPRO so silným výkonom 1800 W umožňuje tri spôsoby grilovania. Pri príprave hamburgerov alebo steakov je najlepšie stlačiť jedlo medzi spodnú a hornú horúcu platňu. Pri gratinovaní je dobré nechať medzi platňami malú medzeru. A keď budete grilovať krevety, jednoducho gril otvorte a budete mať k dispozícii dve veľké plochy. Grilovacie platne majú nepriľnavý povrch a každá z nich je vyhrievaná výkonnou výhrevnou doskou, ktorá šíri rovnomerné teplo, ktoré možno regulovať v štyroch stupňoch. Stolný gril stojí 119 EUR.

Publikované: 15. 01. 2023

Kategória: Lifestyle

Autor: Denisa Koudelková