Ako vybrať zimnú bundu?

Zima je obdobím, kedy je potrebné obmeniť šatník. Zrazu prídu na rad zimné bundy, kabáty, hrubé nohavice a vysoké topánky. V prípade, že chcete skutočne kvalitný produkt, mali by ste poznať určité kritériá, na základe ktorých si budete vyberať. My vám prinášame stručný prehľad, ako si vybrať zimnú bundu čo najlepšie. Na trhu dnes nájdeme skutočne širokú škálu zimných búnd. Vyberať si môžete z rôznych prevedení, farieb a štýlov. Veľmi podstatné sú v tomto prípade aj vaše vlastné požiadavky. Čo by ste však mali vedieť predtým, ako si zimnú bundu kúpite?

Kde budete bundu využívať?

Najdôležitejším kritériom je to, v akom prostredí chcete tento produkt využívať. Zimné bundy môžete nosiť do mesta na prechádzku ale tiež aj na turistiku. Lyžiarska bunda je v tomto prípade jasná. Využijete ju na lyžiarskych svahoch. Čo však v iných prípadoch? Dámske zimné bundy dnes nájdete v rôznych motívoch, dĺžke a strihu. Ženy obľubujú vlastnenie viacerých kúskov tohto druhu, čo je v tomto prípade vysoko odporúčané. To platí aj pre pánske zimné bundy. Muži by taktiež mali vlastniť jednu bundu na bežné nosenie a ďalšiu na turistiku či na svah. V zime je však dôležité, aby ste sa správne navrstvili. To znamená, že budete potrebovať taktiež termo oblečenie, hrejivý sveter alebo mikinu.

Typ izolácie

Zimná bunda má dva typy izolácie, a to syntetickú alebo páperovú. Obe z týchto izolácií majú svoje výhody, preto je výber na vašich preferenciách. Vo všeobecnosti však platí, že syntetická izolácia udržuje teplo a v prípade, že sa navlhčí, tak aj rýchlo uschne. Páperová izolácia má zase výborné hrejivé vlastnosti, čo je skutočne výhodné. V prípade, že hľadáte kvalitnú zimnú bundu, za zmienku stojí eshop Trisport. Nájdete tu širokú škálu týchto ale aj ďalších produktov. Tak neváhajte a vyberte si už dnes!

Publikované: 15. 08. 2021 / Aktualizované: 09. 02. 2023

Kategória: Móda a krása

Autor: Denisa Koudelková