Užite si relax a dovolenku na Liptove

Leto plné krásnych slnečných dní a teplého počasia sa nezadržateľne blíži, čo znamená, že plánovanie dovolenky je v plnom prúde. Obľúbené exotické rezort sú ale stále čiernymi zónami, preto sa mnohí Slováci rozhodujú pre dovolenku v našej krajine.

Pridajte sa k nim aj vy. Zamierte na Liptov, nájdite si vhodný hotel, krásny apartmán v Jasnej a odpočinok plný zážitkov a zábavy sa môže začať.

Prečo navštíviť Liptov?

Slovensko má veľmi veľa krásnych miest. A určite sa medzi ne zaraďuje aj Liptovský Mikuláš. Centrum mesta predstavuje námestie s neobvyklou fontánou, ktorá zobrazuje mená všetkých slávnych ľudí, ktorí sa tu narodili.

Okolo fontány sú staré budovy a veľa kaviarní a reštaurácií rôznych chutí a farieb, v ktorých si na terase už môžete vychutnať obľúbenú kávičku.

Krásne prostredie prírody vytvára ideálne podmienky na letné túry

Aby to ale nebolo len o kultúre, môžete sa vybrať aj do blízkych Tatier. Hodinu jazdy od mesta sa nachádza v nadmorskej výške 1200 m lyžiarske stredisko Jasná - Nízke Tatry. Neďaleko od autobusovej zastávky sa nachádza aj nádherné jazero Štrbské Pleso.

Na vrchol Chopku (2024 m.) vedie niekoľko etáp lanoviek a turistických chodníkov rôznej náročnosti. Na území samotného strediska sa nachádzajú aj cyklistické trasy. Na samom vrchole hory je zase malá reštaurácia presiaknutá duchom horolezectva. Určite si v tomto regióne užijete preto nielen krásu prírody, ale aj túru, po ktorej si zložíte unavené telo v dobrom hoteli.

Samozrejme, všetko platí, ak si vopred vyberiete pre vás to najlepšie ubytovanie na Liptove. Možností máte veľmi veľa, záleží však na vás, čo pre svoje pohodlie a komfort potrebujete.

Bonusom takejto dovolenky, ktorú si môžete v tomto prostredí užívať po celý rok je, že prostredie prírody prospeje nielen vašej psychickej, ale aj fyzickej kondičke. Príroda je predsa na mnohé problémy ten najlepší liek. Tak sa o tom presvedčte a spojíte príjemné s užitočným.

Publikované: 28. 05. 2021

Kategória: Cestovanie

Autor: Denisa Koudelková