Ako si vybrať spodnú bielizeň?

Pokiaľ nosíme zle padnúcu spodnú bielizeň, môže nám to časom spôsobiť zdravotné problémy. Zvlášť ženám. Dámy, ktoré majú väčšie poprsie, potrebujú skvele padnúce podprsenky, aby ich chrbát tak netrpel. Ide o šírku a pevnosť ramienok, ale aj výborne „sediace“ košíčky, v ktorých sú prsia ako v bavlnke.

Ako si vybrať novú podprsenku?

Nie je vôbec jednoduché zvoliť si vhodnú podprsenku. Občas by sme sa mali preventívne zmerať, aby sme poznali svoje miery. Prsia meriame v obvode v úrovni bradaviek aj tesne pod prsiami. Tak si budeme isté tým, aké miery máme pri konkrétnej podprsenke hľadať. Pekné a kvalitné modely môžete nájsť na webových stránkach https://www.rajpradla.sk/.

Skúšanie bielizne

Ak máte možnosť dámske spodné prádlo vyskúšať v obchode, alebo potom, čo vám dorazí domov z e-shopu, venujte pozornosť obzvlášť podprsenke. Keď si ju oblečiete a rýchlo zdvihnete obe ruky hore, prsia by vám vôbec nemali vykĺznuť spodnou časťou von z košíčkov. Ak vám prsia kúsok „vyjdú“, košíček sa vysunie na prsník a akoby ho priškripne, potrebujete košíček väčší. Ženy často nosia voľné ramienka, ktoré im vôbec prsia nedržia a nepodpierajú, ako by mali. Koľkokrát už ste stretli ženu, ktorá mala ramienko spadnuté až niekde k lakťu? Taká podprsenka prsia vôbec nepodrží a neplní svoj účel. Ramienka musia byť dotiahnuté, aby držali na mieste, ale zároveň neškrtili. To isté platí pri obvode. Preto máte väčšinou na podprsenke 3 možnosti, ako široko či úzko ju zapnúť. Podprsenka by mala byť trošičku zarezaná do kože, minimálne, ale mala. To je dôkazom toho, že drží, ako má. Naopak príliš zarezaná podprsenka po obvode znamená, že je vám malá a zrejme vám bude aj nepohodlná.

Voľnosť v nočnej bielizni

Nočná bielizeň vám môže slúžiť dvojakým spôsobom. Môže vám byť pekne „na telo“, ak chcete zviesť muža, alebo pekne voľná, aby sa vám dobre spalo. Voľba je len na vás.

Publikované: 04. 11. 2021

Kategória: Móda a krása

Autor: Denisa Koudelková