4 tipy trendy kobercov, ktoré zútulnia váš domov

Na kobercoch niečo je. Nielenže skvelo doplňujú interiéry po estetickej stránke, ale sú tiež extrémne pohodlné a vytvárajú v domácnostiach útulnú atmosféru. Aj preto sú tak obľúbené a málokedy sa stáva, že domácnosť aspoň jedným kobercom nedisponuje. Aké sú “kobercové” trendy súčasnosti?

Luxusný kusový koberec do obývačky

Chcete vyzdvihnúť atmosféru v obývačke a dodať miestnosti úplne iný ráz? Siahnite po kusovom koberci s puncom luxusu. Kvalitný koberec horčicovo bielej farby vyrobený s marockým vzorom do vašej obývačky vnesie štipku exotiky a optimizmu.

Minimalistický koberec, ktorý zútulní miestnosť

Minimalizmus je o jednoduchosti a nevtieravej elegancii. Do podobne zariadených miestností nepatria žiadne zbytočnosti, iba užitočné predmety, ktoré plnia svoju funkciu. Ak chcete miestnosť zariadenú v tom štýle zútulniť, siahnite po jednoduchom a zároveň jednofarebnom koberci v prírodnom odtieni. Klasikou totiž nič nepokazíte, práve naopak. Prírodné farby sú navyše nadčasové a ľahko kombinovateľné s rôznymi textúrami, farbami a dekoráciámi.

Vzorované koberce prichádzajú znova do módy

Medzi odvážne vzory, ktorým sa v žiadnom prípade nemusíte vyhýbať patria napríklad zábavné zvieracie vzory alebo geometrické motívy. Zo zvieracích vzorov letí leopardí aj zebrí vzor. Pri tých geometrických si môžete vyberať z tradičných kusových kobercov, ktoré zdobia komplikované obrazce a sú vhodné do rustikálnych alebo vintage interiérov alebo moderných geometrických vzorov, pre ktoré sú typické jednoduché tvary a pravidelnosť.

Farby, ktoré obohatia každú miestnosť

Pri výbere vhodného koberca sa nemusíte báť ani farieb. Do módy totiž prichádzajú abstraktné vzory hýriace žiarivými aj pastelovými odtieňmi, ktoré vnesú bohatosť a hravosť do každého interiéru.

Vyberte si aj vy ten pravý koberec do domácnosti. V ponuke Jutex nájdete moderné lacné koberce aj luxusné varianty. Jednoducho stovky rôznych kobercov aj podľa vašich predstáv na jednom mieste.

Publikované: 31. 10. 2021

Kategória: Bývanie

Autor: Denisa Koudelková