Ako by mal vyzerať dokonalý vzťah?

Jednoduchá otázka a zložité hľadanie odpovedí na ňu. Ale práve tieto otázky ovplyvňujú v našich vzťahoch veľmi veľa vecí, pretože na druhé osoby máme často väčšie nároky ako na seba, čo v konečnom dôsledku spôsobuje veľký problém. Tak sa poďte s nami pozrieť na to, čo by malo byť predmetom zdravého, silného a romantického zväzku.

1. Priestor

Každá osoba by mala mať svoj vlastný priestor a čas na priateľov, príbuzných a svoje koníčky. Áno, niekto môže nazývať svoju žiarlivosť starostlivosťou, ale láskyplný a chápavý človek vám poskytne dostatok času na komunikáciu, rozvoj a rekreáciu, rovnako ako to robíte vy. Tieto veci by ste si mali ujasniť už od vášho prvého zoznámenia .

2. Podpora

V normálnom vzťahu sa partneri navzájom podporujú. Váš priateľ vždy verí vo váš úspech a bez problémov podporí vaše sebavedomie. Ak je partner naopak s niečím neustále nespokojný, kritizuje, dáva pripomienky, stojí za to premýšľať, či je skutočne pre vás tým pravým. Ale zasa by ste to mali zvažovať už v prvých fázach vzťahu, čo je častý problém, pretože tu ľudia ešte nosia „ružové“ okuliare. Tiež to záleží od formy zoznamovania a čo od nej môžete čakať. Na rýchlej erotickej zoznamke ide predovšetkým o uspokojenie prirodzených ľudských potrieb, tak si dávajte pozor aj na tento fakt.

3. Čestnosť

Nemôžete stavať dom z papiera, rovnako ako nemôžete budovať dobrý vzťah s klamstvami. Mimochodom, toto pravidlo funguje nielen vo vzťahoch s partnermi, ale aj s priateľmi, rodičmi, spolužiakmi a dokonca aj s učiteľmi. Vo väčšine prípadov je „horká pravda vždy lepšia ako sladká lož!

4. Rešpekt

Láska a spolužitie dvoch ľudí je predpokladom úspechu zoznamovania, ale bez rešpektu váš vzťah dlho trvať nebude. Rešpekt je o tolerancií záľub, povahových vlastností a všetkého, čo súvisí so životom vo zväzku. Ak nájdete tieto vlastnosti a zároveň výhody aj v tom vašom, môžete si povedať, že ide o dokonalý vzťah. Ale tým to nekončí a vy sa musíte ho každým jedným snažiť dňom upevňovať ešte viac. Tak vám držíme palce, pretože je to riadna dávka trpezlivosti.

Publikované: 23. 02. 2018

Kategória: Rodina a vzťahy

Autor: Denisa Koudelková