Myslite pri výbere voľnočasovej obuvi na dôležité kritériá a nohy sa vám poďakujú

Zdravie začína nohami. Denne predsa urobíme niekoľko desiatok tisíc krokov. Pohodlie a zdravie nôh počas tejto činnosti preto závisí od vhodnej obuvi. V tejto súvislosti by ste si mali vedieť vybrať vysokokvalitné dámske topánky, ktoré budete používať na bežné nosenie alebo do spoločnosti.

Ktorým kritériám venovať pri výbere najlepších topánok pozornosť?

Materiál

Najlepšia možnosť pre každodenné a pohodlné topánky je pravá koža alebo semiš. Alternatívou môžu byť letné modely vyrobené z textilu. Nemali by ste si vyberať topánky vyrobené z umelých materiálov. Áno, môžu byť jasnejšie, krajšie a lacnejšie, ale nekvalitné suroviny použité pri ich tvorbe môžu spôsobiť plesne a iné choroby chodidiel i celého tela.

Kvalita materiálu

Na vonkajšej a vnútornej strane topánky by nemali byť škvrny, praskliny alebo záhyby. Výrobky by mali byť dobre zafarbené a podrážka pevne prilepená k základni. Ak uvidíte medzi podrážkou a hornou časťou topánky zvyšky lepidla, nemali by ste si takýto výrobok kupovať.

Pohodlie a pružnosť

Chôdza je automatická činnosť, ktorú si často ani neuvedomujeme, čomu vďačíme aj za kvalitné dámske tenisky. Naopak, ak je vaša obuv nepohodlná, každý jeden krok pocítite a bude náročné zvládať v takýchto topánkach aj tie bežné krátke vzdialenosti. Používanie nepohodlných modelov vám radosť z chôdze určite neprinesie.

Značka

Vyberte si výrobky od dôveryhodných značiek, ktoré sa presadili ako spoľahliví dodávatelia s vynikajúcou reputáciou. Aby ste ale nemuseli ďaleko chodiť, stačí zamieriť na glashgril.sk a objednať si doplnky a odev tela, ktorý vám vyhovuje nielen kvalitou, ale aj moderným štýlom.

Publikované: 28. 05. 2021

Kategória: Móda a krása

Autor: Denisa Koudelková