Tehotenstvo bez budúceho otca: Ako ho prežiť?

Zistili ste, že ste v inom stave a otca dieťaťa nepoznáte? Alebo odmieta prevziať zodpovednosť a otcovskej povinnosti? Potom vás čaká obdobie náročné, ale neopakovateľné zároveň. No aj taký lifestyle sa dá zvládnuť. Tehotenstvo predstavuje obdobie plné zmien aj noviniek. Príchod dieťaťa rozvráti od základu váš doterajší život. Začína rannými nevoľnosťami, šialenými kombináciami chutí. Musíte si dávať na seba väčší pozor, pretože zodpovedáte nielen za svoje zdravie, ale aj zdravie dieťatka, ktoré v sebe nosíte. Ďalej musíte pravidelne navštevovať poradňu aj lekára a obstarať potrebnú výbavičku pre novorodenca. Ak ste sa rozhodli si dieťa ponechať napriek skutočnosti, že ho budete vychovávať a starať sa o neho sama, je to závažný krok vo vašom živote. Na to, aby ste to zvládli, budete určite potrebovať pomocnú ruku blízkej rodiny, či už vašich rodičov, tiet, strýkov, súrodencov. Práve oni nahradí partnerovu oporu, bez ktorej sa nezaobídete. Byť slobodnou mamičkou nie je vôbec jednoduché.

Dieťa je náročná finančná investícia

O tom, že mať dieťa v súčasnosti je drahou záležitosťou, sa presvedčili mnohí rodičia. Dnes, v čase krízy, sa bohužiaľ každý z nás pozerá na všetky udalosti v našich Existencia cez závoj peňazí. Nastávajúce rodičia si často kladú otázku mať či nemať potomkov? Môžeme si ich dovoliť? Privádzať deti na svet bez úvahy, či sa dokážeme o neho postarať je nezodpovedné.

Vždy je nádej, že nájdete toho pravého otca pre vaše dieťa

Ako teda prežiť tehotenstvo bez budúceho otca? V prvom rade sa zamerajte na vlastné zdravie a zdravie dieťaťa. To je v tejto chvíli najpodstatnejšie. Myslite len na to pozitívne. Ak aj teraz sa cítite sama a opustená, po svete určite behá top muž, ktorý dá lásku vám i vášmu dieťatku. Stane sa možno neho ešte lepším oteckom, akým by bol jeho biologický otec. Obklopte sa ľuďmi, o ktorých sa môžete oprieť. Ktorí vás budú podporovať najmä citovo. Pomôžu vám nielen s dovozom alebo odvozom na lekárske prehliadky, ale aj s výbavičkou a potrebnými vecami. Čaká vás totiž dôležitá úloha. Vytvoriť prostredie, v ktorom sa vaše dieťatko bude cítiť šťastné.

Publikované: 06. 12. 2022

Kategória: Rodina a vzťahy

Autor: Denisa Koudelková