Dekoratívne tipy, ktoré zmenia vašu domácnosť na nepoznanie

Už vás nebaví starý „outfit“, do ktorého ste odeli svoju domácnosť? Zmeňte to! Nemusíte investovať do prestavby ani renovácie, stačí trocha kreativity a akúkoľvek miestnosť vo vašom dome zmeníte na nepoznanie.

S tapetami dodáte miestnosti úplne nový rozmer

Ak naozaj hľadáte kreatívny kúsok, ktorý okúzli vaše návštevy, znova do módy prichádzajúce tapety sú skvelou voľbou. Tie dajú vašej domácnosti ten ideálny nádych. Tapety sú skvelé aj z praktickejstránky, sú totiž zvukovým aj tepelným izolantom. Na výber mátenespočetné množstvo vzorov– prírodných, kvetovaných, klasických či geometrických.

Aj farby na stenách zavážia

Farby sú asi najdôležitejšou súčasťou každého interiéru. Rozjasňujú ho a dodávajú mu na zvláštnosti. Niektoré domácnosti preferujú biele steny, čo dáva majiteľom priestor na farebné dekorácie a zaujímavý nábytku, iné zas preferujú extravagantnejšie farby na stenách a pri nábytku uprednostňujú zas klasiku. Farebná harmónia je dôležitá nielen z estetického hľadiska, je tiež dokázané, že farby vplývajú aj na našu náladu a psychiku. Jasná žltá je farbouradosti, oranžová povzbudzuje kreativitu, modrá upokojuje, červena rozvášňuje a zelená vyvoláva pocity šťastia. Vymaľovať môžete tiež len jednu zo stien (tú, ktorú nemáte ovešanú obrazmi), dve alebo všetky.

Koberec ako dekoratívny doplnok

Koberce sú vďaka veľkej škále dizajnov a farebnosti vynikajúcim interiérovým doplnkom. Vyberať si môžete hneď z niekoľkých typov kusových kobercov do obývačky. Moderné koberce svojimi abstraktnými vzormi a pestrými farbami osviežia každú miestnosť, klasické koberce striedmejších odtieňov, obsahujú rôzne geometrické tvary a menej výrazné farby a hodia sa do rustikálne zariadených miestností. Luxusné koberce dodajú miestnosti na elegancii a pôvabe. Koberec poľahky doladíte k akejkoľvek podlahovej krytine od linolea až po drevené parkety.

Publikované: 13. 12. 2018

Kategória: Bývanie

Autor: Denisa Koudelková