Nemáte podpivničený dom? Plastová pivnica je pre vás ako stvorená

V moderných novostavbách sa s podpivničením často nepočíta. Čo však v prípade, ak potrebujete uskladniť väčšie množstvo potravín a chladnička ani špajza jednoducho nestačia? Odpoveďou môže byť práve plastová pivnica.

Zásoby potravín na mieste, kde sa nepokazia

Vytvoriť si zásoby v čase, keď máte k dispozícii nadbytok sezónnych (ale aj nesezónnych) potravín, je veľmi múdre. Ešte múdrejšie je uskladniť ovocie, zeleninu a ďalšie potraviny tak, aby ste pritom nemuseli míňať energie a zároveň zachovali všetky ich pôvodné nutričné vlastnosti. Reč je o plastovej pivnici do svahu alebo záhrady, ktorá ponúka šikovný spôsob, ako sa zásobovať potravinami aj na dlhý čas. V pivnici je totiž celoročne zabezpečená konštantná vlhkosť a teplota. Navyše v nej vďaka veľkému vnútornému priestoru môžete skladovať veľké množstvo potravín s dlhou trvanlivosťou, takže nemusíte tak často chodiť na nákupy.

Plastové pivnice vás prekvapia svojou odolnosťou

Veľmi dôležitým prvkom plastových pivníc je materiál, z ktorého sa vyrábajú. Ide o polyetylén, ktorý vodu neabsorbuje ani neprepúšťa a je vhodný na styk s potravinami. Samotné telo pivnice z plastu je zhotovené z jedného celku, bez akýchkoľvek spojov alebo zvarov. To jej zaručuje absolútnu nepriepustnosť a vodoodolnosť. Ak teda vlastníte záhradnú plastovú pivnicu, problémy s presakovaním spodnej vody, nadmernou vlhkosťou či s tvorbou plesní na stenách môžete pokojne hodiť za hlavu.

Malý pozemok? Žiadny problém

Je len na vás, kde sa rozhodnete uskladniť svoje potraviny. Plastovú pivnicu môžete mať v záhrade, ale aj na chate či pod domom (pre vstup priamo z interiéru). Celá pivnica sa totiž zakope do zeme alebo do svahu, takže z nej zostane viditeľný len vstup. Dovnútra sa potom zostupuje po rebríku alebo po schodíkoch. Tým sa ušetrí miesto na pozemku, pričom zostane zachovaný pohodlný prístup k uskladneným potravinám.

S plastovou pivnicou ušetríte čas i peniaze

Na rozdiel od klasických betónových pivníc ponúkajú záhradné plastové pivnice množstvo výhod. Už len to, že budete mať uskladnené potraviny poruke a nemusíte tak často nakupovať, vám ušetrí veľa času. Navyše sa záhradné pivnice dodávajú hotové, s kompletným vybavením, takže vám odpadajú náročné práce s tmelením, maľovaním či kladením podlahy, ako je to pri betónových pivniciach. Okrem toho, že ich stačí len zakopať do zeme, čo môžete stihnúť aj v priebehu jedného dňa, nepotrebujú žiadnu náročnú údržbu. Dokonca si nevyžadujú ani pripojenie do elektrickej siete. Osvetlenie totiž zabezpečí obyčajné LED svietidlo na batériu.

Publikované: 18. 11. 2022

Kategória: Bývanie

Autor: Denisa Koudelková