Dôvody, prečo sú elektrobicykle také obľúbené

Stále väčšie množstvo osôb sa rado a často prepravuje na elektrobicykloch. Niet divu. Nielen mladí, ale aj seniori, môžu vďaka týmto šikovným elektrickým bicyklom šetriť svoje sily, a pohodlne sa dostať všade tam, kde potrebujú, či už je to cesta v rámci mesta, alebo napr. z jednej do druhej dediny. Aké sú prednosti elektrobicyklov, a sú skutočne vhodné pre všetkých?

Elektrobicykel pre každú generáciu

Ak zvládnete udržať stabilitu, zastaviť, kedy je potrebné, zísť z bicykla bezpečne pre seba aj ostatných v cestnej premávke a poznáte dopravné značenie, smelo si elektrobicykel zaobstarajte. Vďaka elektrobicyklom sa možno odvážite aj na trasy, kde ste predtým nejazdili. Motor vám pomôže pri náročnejšej trase, napr. keď idete do kopca alebo je jazda kvôli terénu viac namáhavá. Pokiaľ si kúpite kvalitný model s batériou o dostatočne veľkej kapacite, bude mať váš elektro spoločník veľmi slušný dojazd. Veľmi často elektrobicykle vidíme u seniorov, kedy im pomáhajú v presune do obchodu, za rodinou alebo napríklad k lekárovi. Ide o ekologický a lacný spôsob cestovania, ktorý zvládne každý, kto je ešte dostatočne zdravý na to, aby jazdil na bicykli. Či už potrebujete jazdiť v meste alebo na dedine, elektrobicykel si určite obľúbite a využívať ho budete takmer dennodenne.

Modely v mnohých podobách

Elektrobicykle majú mnoho podôb, a tak si môžete kúpiť klasický dámsky bicykel v elektro podaní, horský bicykel, model pôsobiaci ako skladačka ... Možností je dostatok, vyberú si ako tí, ktorí prahnú po športovejších krivkách bicykla, tak tí, ktorí chcú dlhoročnú klasiku. Na jazdu po meste alebo do obchodu voľte napríklad elektrobicykel HECHT PRIME BLUE, čo je mestský elektrobicykel s akumulátorom Li-ion 36 V/10 Ah. Motor 250 W, kolesá veľké 26 palcov, hliníkový rám a hmotnosť 25,2 kg. Má aj košík vpredu a nosič vzadu, ktoré určite využijete pri prevoze malého nákladu. Pozrite sa na hecht.sk a vyberte si elektrobicykel podľa svojho vkusu.

Publikované: 06. 05. 2022 / Aktualizované: 31. 07. 2023

Kategória: Lifestyle

Autor: Denisa Koudelková