Komfortné sedenie, ktoré zaujme dizajnom a pohodlnosťou

Príjemné na pohľad aj dotyk, dokonale komfortné pri sedení a v kvalite, ktorá vydrží — to sú kritériá, ktoré si mnohí z nás stanovujú pri kúpe sedačky. Aby ste vybrali naozaj takú, ktorá vás nesklame, máme pre vás niekoľko rád, na čo všetko myslieť pri jej kúpe.

Veľkosť a tvar sedačky

Pri výbere začnite určením veľkosti a tvaru. Na trhu nájdete bohatú ponuku sedačiek do miestností rôznej veľkosti. Ak máte malú obývačku, vhodné budú lineárne modely. Môžete ich dostať v prevedení s dvoma alebo troma miestami na sedenie. Do veľkej miestnosti sa hodí priestranná sedačka v tvare U, na ktorú sa ľahko usadí aj celá rodina. Ak mávate často návštevy, nezabudnite na doplnenie miest na sedenie. Túto úlohu najlepšie splnia taburety alebo pufy v rovnakom dizajne. Sedačka v tvare U pekne vynikne v rohu aj v priestore. Všetko bude závisieť od ostatných prvkov v miestnosti. Sedačka v tvare L sa najviac hodí do rohu. Toto rozloženie navyše šetrí miesto. Aj menšia miestnosť zostane vďaka tomuto tvaru dostatočne vzdušná a priestranná.

Slovenské sedačky

Keď kupujete sedaciu súpravu či pohovku, dôležitá je kvalita materiálu. Pre dlhšiu životnosť aj pri pravidelnom používaní zvoľte modely s konštrukciou z dreva. Modely z drevotriesky sa časom na najviac namáhaných spojoch budú rozpadať. Skontrolujte tiež kvalitu čalúnenia. Najvhodnejšie sú svetlostále a oderuvzdorné materiály. Oderuvzdornosť sa najčastejšie udáva podľa Martindale testu. Pri výbere sedačky do domácnosti postačí, aby táto hodnota bola nad 20 000. Do verejných priestorov by mala byť až 30 000. Ak máte malé deti, hľadajte navyše materiály s jednoduchou údržbou a čistením. Ak hľadáte nábytok vo vysokej kvalite, prezrite si, čo ponúkajú slovenské sedačky. Budete si tak môcť vybrať kvalitu od overeného výrobcu s tradíciou. Slovenské sedačky ponúkajú tiež možnosť výroby na mieru.

Rozkladacie pohovky

Ak máte malý byt alebo hľadáte doplnkový nábytok do študentskej izby, pouvažujte nad kúpou pohovky. Rozkladacie pohovky vám navyše poskytnú ďalšie plnohodnotné lôžko. Podľa zvolenej tvrdosti matraca ho môžete pokojne využívať na pravidelné spanie alebo poslúži občasným návštevám. Rozkladacie pohovky, ktoré nemajú dostatočne pevnú konštrukciu, sa veľmi rýchlo opotrebujú. Aby ste nemuseli po krátkom čase zháňať novú, stavte na kvalitu s konštrukciou z kovu alebo dreva. Túto kvalitu vám ponúkajú aj komfortné rozkladacie pohovky Bratislava. Môžete si tu vybrať vami zvolený tvar pohovky aj poťahovú látku. Niektoré modely dokonca poskytujú úložný priestor navyše.

Publikované: 27. 06. 2020

Kategória: Bývanie

Autor: Denisa Koudelková