Nebojte sa cestovať s deťmi: V týchto destináciách si dovolenku spoločne užijete!

Plánujete cez leto dovolenku so svojou rodinou? Rozhodne by ste mali premýšľať aj nad našimi susednými krajinami. V niektorých prípadoch nemusíte ísť k moru, užijete si to rovnako aj v prírode. Česko je skvelá destinácia na dovolenku. Máte tu množstvo príležitostí na cyklo výlety, môžete splavovať rieky či navštíviť nejakú atrakciu. Možností je naozaj veľa a, okrem iného, rozhodne stojí za vyskúšanie pravá česká kuchyňa, ktorá je mimoriadne obľúbená. Ktoré destinácie by ste mali s deťmi navštíviť?

Krušné hory

Medzi obľúbené dovolenkové destinácie v Česku patria rozhodne Krušné hory. Môžete tu objavovať množstvo prírodných krás, ísť na turistiku alebo navštíviť pamiatky v tejto oblasti. Hotel v Krušných horách je v tejto destinácii skutočne zaujímavý. Môžete si vybrať z klasických penziónov, poprípade si zarezervovať chatu, kde strávite dovolenku so svojou rodinou.

Juhočeský kraj

V Juhočeskom kraji máte možnosť objavovať množstvo prírodných zákutí. Neváhajte navštíviť hlavné mesto tohto kraja, ktorým sú České Budejovice. Toto mesto má viac ako 90 tisíc obyvateľov a rozhodne vám má čo ponúknuť. Hotel v Juhočeskom kraji je mimoriadne obľúbený. Neváhajte si zarezervovať ubytovanie, kde máte možnosť raňajok alebo večere. Naplno si tak užijete dovolenku bez toho, aby ste museli variť alebo robiť iné povinnosti.

Brno

Keď sa povie dovolenka v Česku, rozhodne viacerých hneď napadne mesto Brno. Toto mesto má bohatú históriu, veľa pamiatok a reštaurácií, kde vám určite zachutí. Hotel v Brne je finančne dostupný a veľmi výhodný. Z tohto mesta máte možnosť navštíviť aj iné destinácia a pamiatky, čo sa rozhodne oplatí. Brno sa považuje za druhé najväčšie mesto Českej republiky. Neváhajte zájsť na blízku turistiku, ktorá je nenáročná a vhodná aj pre malé deti.

Publikované: 16. 03. 2022

Kategória: Cestovanie

Autor: Denisa Koudelková