Skvelý tip na relax a wellness dovolenku v jednom

Napriek dlhodobým nepríjemným skúsenostiam si často súvislosť medzi fyzickým a psychickým stavom a trvalým preťažením vôbec neuvedomujeme. Gastrointestinálne ťažkosti pripisujeme tomu, že sme zjedli niečo zlé, a svoju miernu podráždenosť vysvetľujeme údajným zlým správaním svojich blížnych. Prehodnocovanie začína až vtedy, keď úroveň stresu vedie k ťažkým stratám. Ak na odstránenie tohto problému neprijmeme včasné protiopatrenia, môže to viesť k vážnym ochoreniam.

A pritom stačí tak málo. Nájsť si čas na relax a uvoľnenie celého tela.

My vám jednu z možností, ako to jednoducho a rýchlo dosiahnuť, v našom článku predstavíme.

​Hotel Park v Piešťanoch sa o vaše pohodlie postará

Pravdepodobne ste už ako deti vedeli, že teplá voda je príjemná a uvoľňujúca. Príjemný relax pri mori je toho dôkazom. U nás, v našich končinách, najmä v chladnom období je pobyt v kúpeľoch alebo dovolenka v termálnych kúpeľoch vítanou aktivitou. Hotel Park v Piešťanoch vás o tom ale presvedčí aj počas jarných a letných mesiacov.

Ide o moderné a luxusné **** hotelové zariadenie na kúpanie v prírodnej podzemnej vode, ktorá je silno mineralizovaná, pretože pochádza z prírodných prameňov. Voda je navyše príjemne teplá, takže okrem bohatého zloženia minerálov vám prospeje aj svojím uvoľňujúcim účinkom.

​Miesto bohaté na prameň zdravej a živej vody

Podľa odborníkov má termálna voda v kúpeľoch veľmi dobrý vplyv na naše celkové zdravie. Konkrétne na psychiku a svaly, obehový systém a prekrvenie a vďaka minerálnym zložkám aj na kĺby či reumu.

Okrem uvoľňujúceho účinku vody teplej cez 30 stupňov, uvoľňuje kĺby, hydrostatický tlak zlepšuje funkciu žíl a odvodňuje tkanivo. Metabolické a obličkové problémy, kožné problémy, alergie a psychosomatické ťažkosti sa dajú zlepšiť krátkym pobytom v termálnej vode alebo bahenným zábalom.

Samozrejme, po konzultácii s odborným lekárom si môžete vybrať akúkoľvek inú procedúru a užiť si príjemný wellness pobyt v Piešťanoch plnými dúškami. A to doslova, pretože piešťanská termálna minerálna voda sa dá použiť aj ako pitná kúra.

Tak, čo, nevyskúšate si na zotavenie svojho tela v našich najlepších a najväčších kúpeľoch nájsť čas?

Publikované: 30. 03. 2022 / Aktualizované: 25. 06. 2023

Kategória: Super tipy

Autor: Denisa Koudelková