Ako sa starať o krb? Takto vám vydrží čo najdlhšie?!

Premýšľate nad kúpou krbu, poprípade ho už vlastníte? V tom prípade viete, že rozhodne to nie je len tak. Tak, ako pred kúpou musíte zvážiť viacero faktorov, aj počas jeho vlastnenia musíte premýšľať nad jeho starostlivosťou. To, za koľko peňazí si kúpite krb, záleží len na vás a vašich preferenciách. Ako dobre viete, čím je cena krbu nižšia, tým menšia je aj jeho kvalita a životnosť. Ak chcete, aby vám vydržal krb veľa rokov, neváhajte zainvestovať viac už na začiatku. Nezabúdajte aj na príslušenstvo, akým je napríklad dymovod. Je to nevyhnutné a rozhodne má svoje veľké opodstatnenie a význam, bez ktorého by bol krb jednoducho nefunkčný.

Krb čistite pravidelne

Nie nadarmo sa hovorí, že krb by ste mali čistiť pravidelne. Postačí vám kúpiť aj špeciálnu sadu na čistenie. Samozrejme, to neznamená, že ho musíte čistiť každý deň. Postačí raz za mesiac alebo pár mesiacov. Nezabúdajte aj na dymovody, ktoré sú nevyhnutnou súčasťou krbu. Bez čistenia sa rozhodne nezaobídete. Krb má totiž vo zvyku zašpiniť sklo, poprípade stenu okolo krbu. Preto sa starajte o krb tak, ako by ste mali. O všetkom sa môžete poradiť aj s odborníkmi z tejto oblasti. Dokonca, dnes existujú služby, kedy vám krb prídu vyčistiť špecialisti až priamo k vám domov. Neváhajte preto využiť tieto služby, a to najmä v prípade, že sa v tejto oblasti jednoducho až tak nevyznáte a je to pre vás niečo nové. Budete tak mať zaručenú kvalitne odvedenú prácu.

Nezabúdajte na kontroly

V neposlednom rade platí, že by mali mať pravidelné revízie vášho krbu. Nikdy totiž neviete, či tam nie je dáky problém, ktorý by ste mali vyriešiť. Preto vám odporúčame pre vašu bezpečnosť zavolať si na kontrolu odborníkov z tejto oblasti. Rozhodne je to skvelé riešenie, ak chcete, aby ste mali krb čo najdlhšie.

Publikované: 29. 07. 2022

Kategória: Bývanie

Autor: Denisa Koudelková