Sušíte bielizeň správne? Pozor na najčastejšie chyby

Sušenie bielizne nemusí byť za trest, pokiaľ k tomu máte schopného pomocníka. A tým môže byť stropný vešiak na bielizeň, ktorý je na prvý pohľad prakticky neviditeľný. A to z jedného prostého dôvodu – upevní sa na strop alebo nahor na balkón a stiahnete si ho v čase, keď ho potrebujete. Nech už ale máte akéhokoľvek pomocníka na sušenie bielizene, vyvarujte sa najčastejších chýb, ktorými bielizni skôr škodíte.

Rozmiestnenie je kľúčom k dobre usušenej bielizni

Možno si hovoríte, že na sušení bielizne sa nedá prakticky nič pokaziť. Lenže opak je pravdou. Aj táto domáca činnosť, ktorú väčšinou prenechávame deťom alebo partnerom, má svoje pravidlá. Správne rozmiestnená bielizeň môže sušenie výrazne uľahčiť a urýchliť. Aby sa bielizeň dobre usušila, je nutné brať do úvahy nie teplo alebo slniečko, ale skôr cirkuláciu vzduchu. Pokiaľ vám to váš sušiak alebo množstvo vypranej bielizne umožňuje, položte bielizeň cez viacero tyčí alebo šnúr. Ak sa rozhodnete pre sušenie bielizne doma, pamätajte na pravidelné vetranie. Pokiaľ totiž na túto činnosť zabudnete, hrozí vznik plesní v rohoch miestností. Pri sušení bielizne sa totiž vlhkosť vzduchu môže zvýšiť až o tridsať percent.

Vešanie bielizne si naplánujte

Človek by pravdepodobne nepovedal, že sušenie bielizne je taká veda. Ale ak chcete mať bielizeň usušenú rýchlo a efektívne, kľúčové je plánovanie tejto domácej práce. Vešanie bielizne ponechajte na ráno, kedy je vysoká pravdepodobnosť, že bude na bielizeň čo najdlhšie svietiť slnko. Navyše počas dňa bielizeň podschne a popoludní ju môžete otočiť, čím sušenie vo veľkej miere urýchlite.

Publikované: 31. 05. 2022

Kategória: Móda a krása

Autor: Denisa Koudelková