Máte problémy s nedokonalosťami? Takto to vyriešite!

Možno by ste neverili, no v súčasnosti trpí nedokonalosťami pleti veľmi veľká časť populácie. Čo je dôvodom? Najčastejšie ide o nesprávnu starostlivosť, zlú životosprávu a v neposlednom rade aj nevhodné používanie kozmetických prípravkov. Samozrejme, v dnešnej dobe existuje aj množstvo tipov, ktoré vás majú naučiť, ako sa starať o pleť. V tomto prípade však ide veľmi rozsiahly pojem. Každý človek má totiž iný typ pleti a dávať všeobecné tipy je veľmi nesprávne. Preto sa v prvom rade informujte o tom, aký typ pokožky máte vy. Môže ísť napríklad o mastnú pleť, suchú, zmiešanú, citlivú alebo normálnu. Inšpirovať sa môžete aj našimi odporúčaniami, ktoré sú spomenuté v nasledujúcich riadkoch tohto článku.

Prírodná kozmetika

Nič nie je horšie, ako produkty na pleť, ktoré sú plné chémie. Obsahujú totiž škodlivé látky, ktoré by mohli spôsobiť začervenanie alebo podráždenie pokožky. Preto si vyberajte na základe zloženia, použitia a konzistencie. Inšpirovať sa môžete aj recenziami zákazníkov, poprípade samotnou značkou prírodných produktov. Výborným riešením je práve kórejská kozmetika, ktorá si získava čoraz väčšiu priazeň. Rozhodne sa niet čomu čudovať. Pleť zanecháva jemnú a hydratovanú, čo je pre redukciu nedokonalostí veľmi dôležité.

Pravidelné čistenie

Tvár by ste si mali pravidelne čistiť. Najlepšie je ráno a večer, no môžete aj kedykoľvek počas dňa. Používajte jemný čistiaci prípravok v kombinácii s čistým uterákom. Nič nie je horšie, ako keď človek používa ten istý uterák na ruky aj tvár. Preto sa tomuto radšej vyhnite a do kúpeľne si pripravte vždy dva čisté uteráky. Po vyčistení pleti si môžete na tvár naniesť napríklad hydratačný krém. Nedokonalostí sa môžete zbaviť aj zdravou životosprávou. Vyhýbajte sa sladkostiam a konzumujte najmä veľa zeleniny a ovocia.

Publikované: 14. 09. 2022

Kategória: Móda a krása

Autor: Denisa Koudelková