Aké TOP interiérové doplnky sú pre vás tie pravé?

Všetky dizajnové doplnky, komplikovanejšie či jednoduchšie sú veľkým lákadlom pre každého nadšenca interiérového dizajnu. Aj tento rok sme si pre Vás pripravili tie najzákladnejšie, ktoré nesmú vám chýbať. Pretože s plánom, nadšením a budgetom sa viete pekne pohrať so sezónnym alebo celoročným zariaďovaním vašich priestorov. Dnes si predstavíme všetko, čo by ste mali vedieť o záclonách a závesoch.

Kľúčový výber farieb a vzorov

V obchodoch zúria výpredaje a vy neviete kam skôr skočiť? Porovnajte si ceny na eshopoch rôznych značiek a môžete nakúpiť aj online. Ak ste zástancom teórie, kým neuvidím, neuverím a nekúpim, môžete sa prelistovať webové portály a zvoliť si čas vhodný na shopping trip. Vhodným výberom obchodov, kde predávajú vaše vysnívané doplnky ušetríte čas a budete mať prehľad o tom, čo frčí, čo je v zľave, čo chcete a naopak čo vám nevyhovuje.

Záclony sú stále IN

Neveríte? Je to tak! Stačí, keď sa prejdete po vašej ulici a nazriete do okien susedom, a čo vidíte? Záclony. Áno, tento doplnok okien sa neustále teší veľkej obľube. Prečo sú záclony pre nás také dôležité? Asi je to tým, že poskytujú dávku súkromia, chráni nás pred silným prienikom slnečného svetla, príp. slúži pre zvýraznenie atmosféry v izbe, pretože podčiarkuje jej funkciu. Napríklad rôzne motívy či farby vedia pekne zútulniť izbu. Napríklad motív ovocia či zeleniny sa hodí do kuchyne. Samozrejmosťou je aj úprava záclon do požadovanej dĺžky, aby ste dosiahli želaný efekt.

Ani závesy neostali nepovšimnuté

Zveľadenie interiéru sa riadi niekoľkými pravidlami, vďaka ktorým to je oveľa jednoduchšie. Princíp 1 ťažiskovej farby a viacerých kontrastných farieb zaručuje ucelený koncept. Skombinujte studené a teplé odtiene v podobe rôznych dekorácií, či nábytku a vaše okná ozdobte závesmi. Rôzne farby, vzory a dĺžky, ktoré sa na závesy používajú sa riadia podobným princípom ako je tomu pri záclonách. Farby a vzory sú veľkým lákadlom pre oživenie priestoru, preto dbajte na to, aby ste predišli k chaosu.

Publikované: 24. 04. 2021

Kategória: Bývanie

Autor: Denisa Koudelková