6 dôvodov, prečo si zaobstarať americkú chladničku

Aj vaša kuchyňa si zaslúži poriadnu chladničku. Ale po akom modeli siahnuť? Než sa začnete rozhodovať medzi konkrétnymi značkami, vyberte si vhodný typ. Ak už dlhšie premýšľate nad kúpou americkej chladničky, ale nie ste si istí, či je vhodná aj pre vás, prečítajte si o jej výhodách.

1. Veľký vnútorný priestor

Trápi vás malý objem klasickej chladničky? Americká chladnička ponúka oveľa viac miesta, čo ocenia predovšetkým viacčlenné domácnosti. Oproti bežnej chladničke môže mať až dvojnásobnú kapacitu. Veľa úložného priestoru je tiež v dverách.

2. Nízke prevádzkové náklady

Ak ide o renomovaných výrobcov, ich spotrebiče majú nízku spotrebu a sú ohľaduplné k životnému prostrediu. Obava, že vám americká chladnička urobí dieru do rodinného rozpočtu, nie je na mieste. Denné spotreby modelov za kategóriie A ++ alebo A +++ sa pohybujú v rozmedzí 0,9-1,5 kWh.

3. Skvelé funkcie

V prípade americkej chladničky si môžete byť istí, že vám ponúkne množstvo praktických funkcií. Napríklad prípravu ľadu alebo ľadovej triešte, chladenie nápojov, beznámrazový systém či špeciálne zóny pre špecifické potraviny. Získate pomocníka, ktorý vám v mnohých smeroch uľahčí život.

4. Nápojový automat

Neoddeliteľnou súčasťou väčšiny amerických chladničiek je nápojový automat. Vďaka integrovanému zariadeniu budete mať čerstvú vodu v optimálnej teplote po celý deň. Nebudete potrebovať výrobník sódy alebo z obchodu ťahať ťažké PET fľaše.

5. Úžasný dizajn

Pri pohľade na robustnú a rozmernú americkú chladničku sa niekomu zatají dych. Niet divu, vyzerá vážne dobre a okamžite sa stane dominantou kuchyne. Ak si potrpíte na dizajn, prídete si na svoje. Americká krása sa v slovenskej kuchyni rozhodne nestratí, ba naopak.

6. Bezkonkurenčný pomer ceny a výkonu

Americká chladnička je síce drahšia ako klasická kombinovaná chladnička, ale s ohľadom na množstvo funkcií je jej cena veľmi prijateľná. A ak sa vám podarí ju kúpiť so zľavou alebo v akcii, môžete si gratulovať!

Publikované: 04. 06. 2020

Kategória: Bývanie

Autor: Denisa Koudelková