Ako sa líčiť podľa farby očí?

Aj líčenie je umenie. Očné tiene musia dokonale ladiť s farbou vašich očí. Ideálne, aby s nimi ale farba dúhoviek nesplývala, ale vytvárala kontrast. Mnoho žien siaha po paletke očných tieňov, ktorá ponúka širokú škálu rôznych odtieňov. Už si stačí len vybrať tú pravú.

Zelené oči

Zelené oči sú už sami o sebe výnimočné. Nielenže je na svete zelenoočiek najmenej, no taktiež si môžu dovoliť široké spektrum odtieňov a farieb. Medzi farby, ktoré im zaručene pristanú, patria červenkastné, hnedé, ba prekvapivo aj fialové odtiene. Farebnú krásu oka podčiarknu aj jemné ružové farby, bordová či bronzová. Zelenoočky sa nemusia obávať ani dymových tieňov, striebornej a zlatej. Môžu sa naopak odviazať a experimentovať s mnohými farbami. Aj preto sa pre ne hodia paletky očných tieňov, pre ktoré sú typické živé farby.

Hnedé oči

Aj hnedé oči majú mnoho variant. Niektoré ženy majú oči jantárové, iné orieškové, ďalšie kávové či takmer čierne. Všeobecne im skôr pristanú zemité a prírodné odtiene. Ružová či modrozelená môže taktiež vytvoriť pekný kontrast, pokiaľ je nanesená iba na pohyblivé viečko. Hnedozelené oči sa priatelia so zelenými tieňmi na oči, ktoré zvýrazňujú ich zelenkavú farbu, jantárové oči doplní bronzová aj dymovo sivá, ktorá s nimi vytvorí príjemný kontrast, no a čokoládovú farbu očí zas podčiarkne svetlohnedá či hnedá s červenkastým odtieňom.

Modré oči

Modré oči sú závidené a chcené mnohými ženami a obdivované mužmi. Modroočky ale nemajú takú slobodu, čo sa týka výberu očných tieňov. Pristanú im odtiene oranžovej, tiež žlté, bronzové odtiene a zlatá farba. Pokiaľ máte oči skôr modrozelené, môžete siahnuť aj po modrých odtieňoch alebo červenkastých odtieňoch. Ak sú vaše dúhovky skôr sivomodré alebo takmer šedé, skvelý kontrast vytvorí ružová farba alebo hnedastý tieň. Z paletky očných tieňov sa medzi obľúbené radia Revolution paletky, pre ktoré sú typické nádherné a plné farby. Paletky sú dostupné v rôznych farbách - zemitých aj žiarivých, teplých aj studených farbách. Môžete siahnuť po trblietavých, matných tieňoch aj po ich kombináciách. Očné tiene doplňte kozmetikou Flormar, ktorá ponúka mnoho dekoratívnych kúskov - od rúžov cez riasenky až po púdre či lícenky. Vytvorte si vizáž, po akej túžite s kvalitnou a cenovo dostupnou kozmetikou.

Publikované: 02. 08. 2020

Kategória: Móda a krása

Autor: Denisa Koudelková