Ako morský kolagén pomáha pri bolestiach kĺbov

Je ťažké vyjsť po schodoch alebo získať knihu z hornej police? Dozviete sa o vlhkom a veternom počasí nie zo správ meteorológov, ale pre ostrú bolesť v ramene alebo kolene? Je čas podrobiť sa lekárskej prehliadke a posúdiť stav kĺbo.

Pre prevenciu a obnovu normálnej funkcie kĺbov by mal byť do dennej stravy zaradený účinný hydrolyzovaný morský kolagén. Ide o bezpečný doplnok stravy s klinicky overeným účinkom.

Prečo kĺby bolia s vekom

Muskuloskeletálny systém je komplexná interakcia tkanív s rôznymi štruktúrami - kosť, chrupavka, kĺb. Až 70 % tkanivovej štruktúry tvoria kolagénové proteínové vlákna:

  • kosti kostry;
  • vláknitá chrupavka medzistavcových platničiek;
  • vláknité chrupavky v kĺboch ​​šliach a kostí;
  • synoviálnej tekutiny v dutine a vonkajšej membráne kĺbov.

Pre normálny stav kostí a kĺbov ľudské telo syntetizuje rôzne typy kolagénových proteínových molekúl. Vonkajším zdrojom je jedlo. Po 25-30 rokoch klesá produktivita syntézy kolagénu, po 40 rokoch telo stráca až 1% kolagénových vlákien ročne. Hrozí osteoporóza, artróza. Znižuje sa obranyschopnosť organizmu, objavujú sa pretrvávajúce zápalové procesy v kĺboch ​​- rôzne formy artrózy. Rýchlo sa zhoršuje kvalita života, hrozia zlomeniny, úrazy, invalidita.

Morský kolagén je rýchla pomoc pre kosti a kĺby

Na odstránenie nedostatku kolagénu je potrebné zvýšiť jeho podiel v každodennej strave. Podľa výsledkov klinických štúdií pravidelné užívanie hydrolyzovaného morského kolagénu ako doplnku stravy prienieslo:

  • zvýšenú minerálnu hustotu kostného tkaniva;
  • zníženú stuhnutosť a bolesť kĺbov;
  • výraznú úľavu u pacientov s potvrdenou reumatoidnou artritídou a osteoartrózou.

Morský kolagén sa líši od bežnej želatíny a vývaru z kostí, získava sa z kože rýb. Pomocou hydrolýzy sa surovina premení na jemne rozptýlenú hmotu s nízkou molekulovou úrovňou. Práve to zvyšuje asimiláciu kolagénu organizmom: 6 hodín po užití suspenzie s morským kolagénom už pôsobí v obehovom systéme až 90 % užitočných látok.

Hydrolyzovaný morský kolagén s vitamínom C od Bionutrian je určený na denný príjem. Denná dávka je 5 g, prášok sa riedi tekutinou pri teplote do 40°C. Optimálny čas príjmu je ráno na lačný žalúdok alebo večer pred spaním.  

Publikované: 10. 05. 2024

Kategória: Zdravie

Autor: Adéla Nováková