História batohov

Po období útlmu sa dnes batoh vracia do centra pozornosti. Dlho bol vyhradený pre školákov a tínedžerov, teraz ho nájdeme na chrbtoch všetkých vekových kategórii. Dôvodom tohto opätovného získania priazne je spojenie počiatočnej praktickosti batohu s príťažlivým dizajnom. Môžete tak získať dokonalý recept na elegantný a rafinovaný outfit!

Niečo z histórie

Batoh sa v minulosti používal takmer výhradne vo vojenskom prostredí. V 20. storočí postupne našiel uplatnenie pre športové použitie a neskôr sa stal populárnym aj v civilnom živote. Prvé mestské batohy sa objavili v 70. rokoch 20. storočia v USA a v roku 1980 vo Francúzsku. Takže ide o nedávny koncept! Vzhľadom na okamžitý úspech batohu vďaka jeho praktickému a funkčnému aspektu si ho študenti rýchlo osvojujú a nahrádzajú ním tradičné školské tašky. Výnimku netvoria ani dospelí. Vďaka svojmu pohodlnému vzhľadu a zdravotným výhodám pre chrbát sa rýchlo stal skvelou náhradou tradičnej aktovky a kabelky.

Trendy doplnok

Batoh sa stal aj skvelým, trendy módnym doplnkom, ktorý je nevyhnutný pre váš šatník! Na trhu nájdete batohy so skvelým a elegantným dizajnom, ktoré z neho robia zásadný módny doplnok! Už sú preč časy, kedy ho nosili len nemotorne vyzerajúce deti na školskom ihrisku alebo turisti. V minulosti ho obľubovali viac muži ako ženy. Ak sa poobzeráte po ulici, zistíte, že dnes batohy nosia deti, školáci, muži a predovšetkým ženy. S mnohými módnymi značkami od G.RIDE po Herschel, ktoré vyrábajú batohy v sofistikovanom prevedení, trh zaznamenáva nárast záujmu po batohoch. Batoh HERSCHEL Heritage - Ash Rose je ideálny pre ženy, ktoré potrebujú všestranný batoh, ktorý je dostatočne prepracovaný do práce, ale dostatočne štýlový aj na bežné víkendové nosenie. Môžeme povedať, že batohy prešli kus cesty. Plusom je aj samotná praktickosť ruksaku. Batohy sú ľahko nositeľné, bez použitia rúk, bez starostí a predovšetkým sú pohodlné.

Publikované: 06. 11. 2021 / Aktualizované: 31. 07. 2023

Kategória: Móda a krása

Autor: Denisa Koudelková