Ako si vybrať kufor na letnú dovolenku na mori

92 dní: kalendárna letná sezóna je v skutočnosti veľmi krátka; nemali by ste si nechať ujsť možnosť relaxu pri mori, zvýši hladinu vitamínu D a odolnosť proti vírusovým infekciám. Aké sú kritériá pre výber spoľahlivých kufrov na letnú dovolenku na mori?

Kufre na letný letecký zájazd k moru

Ak sa plánuje let do prímorského letoviska, je potrebné si vopred naštudovať predpisy konkrétnej leteckej spoločnosti. Skúsení turisti na krátke výlety k moru si vyberajú kufre, ktoré spĺňajú požiadavky obľúbených nízkonákladových dopravcov a leteckých spoločností:

  • Priority Wizz Air – 55×40×23 cm, do 10 kg.
  • Priority Ryanair – 55x40x20 cm do 10 kg;
  • Turkish Airlines, príručná batožina v cene letenky – 55x40x23 cm, do 8 kg;
  • Lufthansa, Austrian, príručná batožina v cene letenky - 55x40x23 cm, do 8 kg.

Najľahšie malé kufre na cesty lietadlom sú vyrobené z nylonu, syntetických tkanín novej generácie a ABS plastu. Pre odbavovaciu batožinu by ste si mali vybrať kufor s vodotesným puzdrom a kombinovaným zámkom. Plastové kufre s reliéfnym telom lepšie znášajú prepravu na letiskách: odolnosť voči mechanickým otrasom a záťaži je vyššia.

Kufor na iné formáty cestovania v lete na mori

Cesta autom, vlakom alebo autobusom nezahŕňa prísne obmedzenia týkajúce sa veľkosti a hmotnosti batožiny. Pokojne odveziete aj veľký kufor na kolieskach s rozšírením objemu. Uprednostňujte kufre:

  • so 4 alebo 8 kolieskami, otáčanie o 360°.
  • okrem silnej teleskopickej rukoväte v tvare písmena P alebo T pridávajú zodpovední výrobcovia cestovného príslušenstva k veľkým kufrom držadlá na prenášanie na vrchnej a bočnej strane;
  • špeciálne stojany sú užitočné pre minimalizáciu kontaktu tela kufra s podlahou.

Pohodlné textilné modely s vonkajšími priehradkami na zips: ľahko sa rozloží obsah, dáždnik, vetrovka, súprava plážového oblečenia na dostupné miesto.

Trvanie dovolenky a veľkosť kufra

Na víkend a dovolenku do 7 nocí v prímorskom letovisku v lete vystačí jeden cestovateľ na jeden kufor vo formáte „príručná batožina“. Aby ste si z výletu priniesli suveníry a suveníry, odborníci odporúčajú ísť do rezortu s kufrom naplneným maximálne do 2/3 jeho objemu.

Ak je dovolenka plánovaná na viac ako 7 dní, je potrebné vyraziť na cesty s veľkým kufrom alebo súpravou dvoch kufrov stredných a mini formátov. Optimálnou voľbou je kufor s vnútorným organizérom, ktorý zaisťuje rovnomerné rozloženie obsahu.

Publikované: 28. 06. 2024

Kategória: Cestovanie

Autor: Adéla Nováková