Prírodné materiály: Kúsky oblečenia, v ktorom zažiarite

Mnoho spotrebiteľov sa rozhodlo ísť uvedomelejšou cestou a vylúčiť produkty vyrobené zo zvierat aj zo svojho šatníka. Na trhu existuje celá škála variant, ktoré sú nielen voči prírode, ale sú aj vysoko pohodlné a majú dlhú životnosť. Kúsky oblečenia s pridanou hodnotou vám ponúka práve e-shop Dedoles.

V čom spočíva problém?

Oblečenie je základnou ľudskou potrebou. Odevný priemysel je ale druhý najviac znečisťujúci priemysel na svete. Riešenie tejto celosvetovej otázky bez ohrozenia prírodných zdrojov, ktoré riadia dodávateľské reťazce, vedie k preskúmaniu udržateľného oblečenia. Oblečenia, ktoré je menej škodlivé pre životné prostredie amateriálov nie tak náročných na výrobné procesy.

O akých materiáloch je reč?

Bavlna je najbežnejšie používanou surovinou v oblasti výroby odevov. Patrí tiež medzinajodolnejšie plodiny sveta. Používanie pesticídov má zničujúce účinky na životné prostredie a každý rok spôsobuje smrť mnohým ľuďom. Zmena v odevnom priemysle by preto mala začať už na samom začiatku výrobného procesu. V ponuke eshopuDedoles nájdete zaujímavé kúsky vyrobené z bavlny. Tričká a mikiny od značky TheMountain, ktoré upútajú vďaka svojim umeleckým motívom. Ďalšou značkou, ktorá vám ponúka neprehliadnuteľný dizajn, je Mr. Gugu a Miss Go. Tričká, mikiny,dámske legíny vyrábané z bavlny, spandexu či polyestra. Bambus jeantialergický, absorpčný a rýchlo rastie. Spracovanie bambusu používa menej pesticídov a hnojív, vďaka čomu sa považuje za udržateľný materiál. Siahnite po bambusových pohároch na kávu, ktoré so sebou môžete nosiť všade. Konope je ekologická plodina, ktorá sa ľahko kultivuje a rýchlo rastie. Môže byť použitá na odevy, výživné potraviny a stavebné materiály. V eshopeDedoles nájdete štýlové tenisky vyrobené z konopnej látky, ktoré sa radia medzi vegánske produkty.

Publikované: 12. 12. 2018 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Móda a krása

Autor: Denisa Koudelková