Aký druh bezkofeínovej kávy si vybrať?

Klasický kávový nápoj môže byť pripravený rôznymi spôsobmi, s ktorými je spojená celá kávová kultúra. U bezkofeínovej kávy je týchto spôsobov taktiež viacero a ich hlavným rozdielom je, z čoho nápoj pripravíte. Ktorý variant je pre vás ten najlepší?  Aróma a chuť kávy je závislá na mnohých faktoroch. Dôležitý je samozrejme zemepisný pôvod kávy, varieta, spôsob pestovania a v neposlednom rade spracovanie. Viaceré z týchto faktorov sa uplatňujú aj v prípade kávy bez kofeínu. Tá je totiž zbavená kofeínu ešte pred pražením, no dovtedy sa jedná o klasické kávové zrná.

Instantná káva bez kofeínu

Veľmi rozšíreným spôsobom prípravy kávového nápoja je použitie rozpustnej kávy. Instantná bezkofeínová káva je bežne sušená mrazom, k dispozícii je vo väčších baleniach či malých balíčkoch s jednou porciou. Príprava je veľmi jednoduchá, pretože vám na ňu postačí len rýchlovarná kanvica a voda.

Mletá bezkofeínová káva

Pre tých, ktorí sa na príprave kávy radi trochu podieľajú, je k dispozícii aj mletá káva bez kofeínu. Na prípravu nápoja z mletej kávy môžete využiť moka kanvičku, prekvapkávač alebo pákový kávovar. Ak vám stojí na kuchynskej linke kapsľový kávovar, nemusíte zúfať, pretože bezkofeínové kapsule sú taktiež bežne dostupné.
Vedeli ste, že... ...bezkofeínová káva sa vyrába z klasických odrôd kávy, takže ponúka rovnakú rozmanitosť vôní a chutí?

Bezkofeínové kávové zrná

Lahodná káva z čerstvo pomletých zŕn je v dnešnej dobe záležitosťou jediného stlačenia tlačidla. Bezkofeínové kávové zrná môžete používať aj s bežným automatickým kávovarom alebo si ich môžete namlieť vlastným mlynčekom. Káva si tak zachová maximum svojej arómy, ktorá dodá zážitku z jej pitia celkom iný rozmer.

Ľadová káva bez kofeínu

Tlačí vás doma čas a nestíhate si pripraviť šálku kávy alebo sa len chcete trochu osviežiť? V oboch prípadoch vám určite pomôže ľadová káva bez kofeínu. V dnešnej dobe sú k dispozícii aj kvalitné chladené nápoje bez umelých dochucovadiel a aróm. Sviežu chuť ľadovej kávy si tak môžete užívať aj v prípade, že si potrpíte na bio strave. Káva bez kofeínu je v dnešnej dobe dostupná vo všetkých dostupných formách. Pitie bezkofeínovej kávy tak nemusí predstavovať ústupky a jej skvelú chuť si môžete vychutnať ako z moka kanvičky, tak aj z automatického kávovaru. Ako pripravujete kávu doma vy? 

Publikované: 08. 05. 2021

Kategória: Super tipy

Autor: Denisa Koudelková