Užite si dovolenku v Zuberci

Hovorí sa, že na Slovensku je všetko, len nie more. Akonáhle ľudia začnú objavovať krásy prírody našej krajiny, na more si ani nespomenú. V priebehu niekoľkých hodín môžete rozľahlé nížiny vymeniť za hory vysoké viac ako 2000 metrov. Ešte pár hodín a chôdzu po oblohe môžete vymeniť za pád do hlbokých roklín s malebnými potôčikmi. Nechajte sa opantať krásou našej krajiny a tento rok necestujte na dovolenku do zahraničia, ale spoznajte Zuberec.

Prečo práve Zuberec?

Zuberec je obec na severnom Slovensku a obľúbené turistické centrum na úpätí Západných Tatier. V Zuberci sa nachádza množstvo ubytovacích zariadení, reštaurácie, múzeum a turistická informačná kancelária. Vyberte si ubytovanie v Zuberci, v krásnej lokalite bohatej na pešiu turistiku a cykloturistiku, a vydajte sa naprieč krásami tamojšej prírody. Zuberec predstavuje vstupnú bránu k niekoľkým vrchom, plesám a tiež k vodopádu v Roháčoch. Zábavu tu zažijete v každom ročnom období. Jar, leto a jeseň sú ideálne na cykloturistiku a pešiu turistiku, v zime zas lyžiarov lákajú svahy lyžiarskych stredísk Janovky, Milotín a Roháče-Spálená. V Zuberci môžete spojiť pohyb s kultúrnym vyžitím. Nájdete tu Múzeum oravskej dediny nachádzajúce sa v Zuberci-Brestovej, kde si budete môcť vychutnať jedinečný pohľad na krásne Roháče. Za zmienku určite stojí aj rekreačný areál Drevenice Zuberec, ktorý je vhodný najmä pre páry.

Raj pre lyžiarov

Na svoje si tu prídu aj lyžiari. Nájdete tu lyžiarske stredisko Zuberec – Janovky. Základná stanica sa nachádza v nadmorskej výške 750 mnm a najvyššie položený bod strediska je vo výške 955 mnm, celkové prevýšenie teda predstavuje 205 metrov. Ak plánujete navštíviť Zuberec s cieľom lyžovania, tak najlepšie podmienky v lyžiarskom stredisku Zuberec/Janovky sú od decembra do marca. Celková dĺžka zjazdoviek je 4,5 km. Nachádzajú sa tu 4 vleky a rodičia so svojimi ratolesťami majú možnosť využiť lyžiarsku školu pre deti a takisto aj detský vlek, ktorý sa nachádza v areáli lyžiarskeho strediska.

Publikované: 28. 02. 2022

Kategória: Cestovanie

Autor: Denisa Koudelková