Bojujte proti nádche a kašľu škôlkárov s pomocou inhalátora

Veľa rodičov malých škôlkárov sa obáva, kedy príde ich ratolesť domov, a ďalší deň bude nutné s ňou zostať na OČR kvôli nádche alebo kašľu. Takéto ochorenie je pre inak zdravé deti síce relatívne bezpečné, ale aj tak dokáže pekne potrápiť. Pritom predchádzať týmto ochoreniam môžete s pomocou inhalátora. A rovnako dobre ich s ním môžete aj liečiť.

Kvalitný a príjemný inhalátor

Medzi kvalitné patrí tichý, rýchly, prenosný inhalátor PHILIPS Innospire Go. Netrčia z neho žiadne hadičky ani káble, zvládne ho zostrojiť každý, pretože je zložený len z dvoch častí, a aj jeho čistenie je úplne jednoduché. Ak ste mali možnosť pracovať skôr s x rokov starým inhalátorom, bude vám tento pripadať akokúzelná hračka z hračkárstva.

Prečo inhalovať?

Bohužiaľ, inhalácia bola mnohými zabudnutá. Asi hlavne preto, že nepatrila k príliš príjemným činnostiam. Lenže tie doby sú preč, a vďaka modernému inhalátoru PHILIPS Innospire Go nevadí inhalovaniu ani malým deťom. Inhalovanie je najefektívnejší, najrýchlejší a najúčinnejší spôsob, ako uľaviť dieťaťu pri nádche aj kašli, ale aj pri chronických chorobách. Používať ho môžete aj na prevenciu pred vírusmi alebo baktériami, ktoré sa ukladajú v dýchacích cestách. Inhalovať je možné sterilný fyziologický roztok chloridu sodného, ​​Vincentku, ale aj lieky, ktoré vám predpíše lekár. Lieky pôsobia priamo v dýchacích cestách, a tak nehrozí poškodenie črevnej mikroflóry alebo bolesť bruška, ktorú deti mávajú při klasickom liečení liekmi.

Jednoduché čistenie inhalátora

Po inhalácii môžete inhalátor, respektíve hlavicu, opláchnuť pod horúcou tečúcou vodou a vyvariť ju, alebo umiestniť do sterilizátora. Veľkým pomocníkom je parný sterilizátor Philips Avent, do ktorého sa vám zmestia aj cumlíky alebo detské flašky. Za pomoci pekarbonátu sodného odstránite všetky usadeniny, aj tie z tvrdej vody. Nebojte sa inhalátorov. Moderné sú skutečne příjemné a rýchle.

Publikované: 12. 01. 2022 / Aktualizované: 25. 06. 2023

Kategória: Zdravie

Autor: Denisa Koudelková