Zabudnutý štýl šperkov, ktorý je opäť v trende

Vintage prstene – šperky, ktorých dizajn má „dátum spotreby“. To znamená, že takéto výrobky sa nosili pred 30-40 rokmi, ale móda ich opäť dáva späť na výslnie. Ich staršou odrodou sú starožitné šperky, ktoré majú 50-100 rokov – na rozdiel od vintage šperkov sa tradujú ako dedičstvo a klenotníci ich už nerozmnožujú.

Jednou z hlavných výhod vintage prsteňov je ich jedinečnosť. Zdá sa, že každý takýto prsteň má svoj vlastný príbeh, svoj vlastný štýl a individualitu! Sú obľúbenou voľbou pre tých, ktorí hľadajú skutočne jedinečný a originálny šperk.

Zaujímavým variantom štýlového vintage prsteňa možno nazvať model "Vintage" od klenotníckej spoločnosti EGNE. Je vyrobený zo 14-karátového zlata, no je dostupný aj v 18-karátovom. V celej hrúbke výrobku sa nachádza umelecký rastlinný vzor, ​​ktorý je na okrajoch orámovaný jemným obrysom bodiek. Ide o jedinečný šperk, ktorý fascinuje svojou krásou a eleganciou! Nie je to len krásna dekorácia, ale aj skutočné umelecké dielo, ktoré sa môže stať vzácnym pokladom v zbierke!

Na ktorom prste nosiť také prstene

Mnoho ľudí počúva rady astrológov, ktorí vyvinuli pravidlá nosenia prsteňov. Pozrime sa, čo znamenajú.

Malý prst. Zodpovedný za kreatívny začiatok. Herci, umelci, spisovatelia a speváci radi nosia šperky na tomto prste. Verí sa, že energia Merkúra pomáha zvyšovať silu talentu. Na malíčku vyzerajú dobre úzke obrúčky bez kamienkov alebo so žltozelenými drahokamami.

Výročné. Považuje sa za tepnu lásky, preto sa tu navliekajú svadobné obrúčky. Ženy tam však nosia akékoľvek iné šperky. Miniatúrne produkty predstavujú harmóniu a spiritualitu jednotlivca a masívne sú indikátorom originality. Na tomto prste je vhodné nosiť prstene s polovičnými prstami, ako aj prstene s kamienkami v tvare oválu.

Prostredník. Vyjadruje verejnú aktivitu, charizmatické pozície jednotlivca. Často sa tu nosia 2-3 rovnaké tenké obrúčky v jedinom dizajne alebo niečo výnimočné. Na tomto prste sa tiež odporúča hrdo vystavovať rodinné šperky.

Ukazovák. Zodpovedný za ovplyvňovanie iných ľudí, posilňuje vodcovský princíp. Politické osobnosti a mediálne osobnosti tu nosia obrúčky. Predpokladá sa, že takéto prstene by mali byť vyrobené iba zo zlata a najlepšie je, ak sú vyrobené na objednávku.

Palec. Miesto, kde môžu stratégovia nosiť šperky. Zvyšuje silu vôle, logické schopnosti. Ak je žena energeticky slabá, je lepšie na tomto prste nenosiť vôbec nič.

Vintage prsteň vyrobený z kvalitného zlata dokáže očariť! Má osobitný štýl a eleganciu, ktorá nenechá nikoho ľahostajným!

Publikované: 08. 08. 2023

Kategória: Móda a krása

Autor: Adéla Zavadilová