Čo by ste si mali so sebou zobrať na turistiku?

Medved

Chystáte sa na turistiku? V tom prípade by ste si so sebou mali zobrať všetko posledné a na nič nezabúdať. Veríme, že pri balení ste v miernom napätí a preto vám prinášame tento článok. Dozviete sa, čo všetko by ste si mali zobrať a na čo by ste v žiadnom prípade nemali zabudnúť.

Na turistike vás môže prekvapiť skutočne rozdielne počasie. Aj keď hlásia slnečné počasie, v horách vás môže zastihnúť aj dážď, prípadne búrka. Preto sa pripravte na všetky situácie. Výborným riešením je, ak si so sebou zbalíte aj nejaké oblečenie na viac. Môže ísť, napríklad, o nepremokavú bundu, prípadne iné, odolné oblečenie, ktoré oceníte v prípade núdze. Na čo ešte by ste nemali zabúdať?

Ochrana pred medveďmi

Samozrejme, v každom lese existuje a žije množstvo zvierat, ktoré vás môžu na turistike zastihnúť. Môže ísť aj o medveďa. Preto by ste mali byť vybavený píšťalkou a zobrať si so sebou aj sprej proti medveďom. Ten je vysoko účinný a rozhodne by mal patriť do povinnej výbavy na turistiku. Sprej na medvede totiž obsahuje látky, ktoré medvede odpudzujú. Preto by ste si ho mali zobrať vždy so sebou, na turistiku alebo prechádzku do lesa.

Dostatok pitnej vody

Ako dobre viete, na turistike sa častokrát aj spotíte, keďže ide o fyzickú aktivitu. Práve z tohto dôvodu by ste mali mať so sebou vždy dostatok pitnej vody. Ideálne je čistá, no môžete si so sebou zobrať aj nejaký bylinkový čaj. Nezabúdajte aj na niečo sladké pod zub, aby ste mali dostatok energie. Môžete si zabaliť tiež nejaké jedlo, keďže nie vždy sú reštaurácie vo vysokohorských oblastiach otvorené.

Najlepšou prevenciou pred nebezpečenstvom je aj to, ak na turistiku nejdete sami ale s niekým. Okrem toho, že vás to môže zachrániť, bude vám aj veselšie. Preto neváhajte a zoberte so sebou aj niekoho blízkeho.

Publikované: 17. 01. 2023

Kategória: Super tipy

Autor: Denisa Koudelková