Ako znížiť množstvo odpadu vo vašej domácnosti?

Premýšľali ste niekedy nad tým, ako by ste mohli aj vy svojou troškou pomôcť k udržaniu a prospievaniu životného prostredia? Napadlo vám niekedy, koľko nadbytočných plastov sa vyhadzuje vo vašej domácnosti? Ak ste sa nad tým už niekedy zamýšľali, no neprišli ste s nejakým konkrétnym riešením, ktoré by ste mohli u vás začať praktizovať, máme pre vás niekoľko rád ako na to. Nezabúdajte, že našu planétu je potrebné chrániť aj pre ďalšie generácie, a preto by naša ekologická stopa po nás nemala ostávať všade naokolo. Zredukovať môžete nie len plasty okolo seba, ale aj škodlivé látky či nezdravé návyky. Pomôžte planéte aj vy, skúste život bez odpadu alebo ho aspoň zredukujte na možné minimum.

Ako žiť bez odpadu?

Takzvaný zero waste životný štýl dorazil už nie len u samotných jedincov, ale aj niektoré firmy pochopili, že je lepšie zakladať svoj biznis na tvorení niečoho, čo po nich nezanechá spúšť. Skvelým príkladom sú bezobalové obchody s potravinami. Prečo sú také užitočné? V bežných potravinách nájdete všetko v plastovom obale, ktorý po skonzumovaní jedla vyhodíte. Problémom je, že to robí nespočetné množstvo ľudí s nespočetným množstvom jedla. A tak sa hromadia obaly od jedla, ktoré sú nerecyklovateľné a zahlcujú našu planétu. Bezobalové obchody to vyriešili jednoducho a potraviny ponúkajú bez obalov, ktoré by ste museli potom vyhadzovať.

Zameňte plasty za ekologický spôsob života

Ak to myslíte so záchranou prírody vážne, skúste napríklad pri odličovaní nepoužívať jednorazové tampóny, ale zameňte ich za viackrát použiteľné bavlnené tampóny, ktoré si môžete vyrobiť aj samy. Nemusíte používať slamky, ktoré sú na jedno použitie a svoje pitie môžete namiesto plastových fliaš nosiť v pohároch z recyklovateľného materiálu. Spolu dokážeme zachrániť prírodu aj malými krokmi.

Publikované: 23. 02. 2022

Kategória: Bývanie

Autor: Denisa Koudelková