Mamičky, viete ako vybrať detskú postieľku?

Výber detskej postieľky nepodceňujte. Hrá totiž dôležitú úlohu pri správnom vývoji vášho bábätka, najväčší vplyv má na vývoj nespevnenej detskej chrbtice. Správny výber postieľky vám veľa pomôže v starostlivosti o vaše bábätko.

Bude to drevená postieľka?

Najvhodnejším materiálom pre detskú postieľku je drevo. To by malo byť tvrdé tak, aby sa neštiepilo - ani v prípade, keď sa do neho zahryznú detské zúbky. Pre výrobu sa najčastejšie používa drevo bukové a dubové. Zaujímavosť: Pozrite sa na moderné detské postieľky z dreva. Niektoré z nich majú viacero funkcií a vo vyššom veku dieťaťa môžu slúžiť dokonca ako stolíky či komody! Čím ďalej, tým častejšie sa na trhu objavujú tiež postieľky vyrobené z drevotriesky, ktoré sú cenovo prístupnejšie a spĺňajú najprísnejšie opatrenia o zdravotnej nezávadnosti. S postieľkami vyrobenými zo železa sa dnes už takmer nestretneme. Veľkou výhodou detských postieľok sú kolieska. Kolieska môžete k postieľke jednoducho prirobiť. Nezabudnite však na brzdový mechanizmus. Pojazdnú postieľku jednoducho preveziete z izby do izby, bez toho aby ste museli bábätko prenášať v náručí. Ak bojujete s každým kúsočkom miesta, určite oceníte postieľku s úložným priestorom / zásuvkou, do ktorej schováte všetky potrebné veci, ktoré musíte mať neustále na dosah.

Bezpečnosť nadovšetko

Pri malom dieťati nie je nič dôležitejšie ako to, aby bolo v bezpečí. Bezpečnostné opatrenia by mala spĺňať aj detská postieľka. Dôležitá je bezpečná vzdialenosť medzi zvislými tyčkami postieľky. Tá by sa mala pohybovať v rozmedzí od 4,5 až 6,5 cm. Táto vzdialenosť zaručuje, že bábätko medzerou neprestrčí končatiny alebo hlavičku a neporaní sa. Ďalšou možnosťou, ako predísť prípadnému poraneniu sú mantinely. Jedná sa o zábrany vyrobené z textilu, ktoré sa umiestnia po obvode 3 strán postieľky. Posledná strana by mala zostať voľná, aby malo bábätko dobrý výhľad na rodičov a do okolia. Mantinel bábätko ochraňuje pred prievanom, na ktorý je obzvlášť na začiatku veľmi citlivé. Šnúrky na upevnenie mantinelu by mali byť čo najkratšie. Veľkým uľahčením práce s prenášaním bábätka z postieľky, je možnosť nastaviť si výšku roštu: · v najvyššej polohe môžete rošt nechať, ak doma máte novorodeniatko · keď sa bábätko začne pretáčať, je dobré rošt znížiť · do najnižšej pozície sa rošt dáva vo chvíli, keď si dieťa začne samo sadať alebo stúpať Vo chvíli, keď sa dieťa začne stavať, bude sa snažiť postieľku preliezť. Aby ste predišli úrazom, je dobré odstrániť niekoľko priečok. Vďaka tomu vznikne otvor, ktorým sa dieťa jednoducho pretiahne von, a vy sa nemusíte báť, že by z postieľky vypadlo.

Rada na záver

Pokiaľ chcete chytro nakupovať, kúpte takú detskú postieľku, ktorá porastie spoločne s vaším dieťaťom. Existuje totiž možnosť kúpiť postieľku, ktorej súčasťou sú aj bočnice, ktoré sa jednoducho vymení za šprlení. A vy tak z detskej postieľky urobíte klasickú posteľ pre väčšie dieťa. Autor textu: marketingová agentúra TEXTO

Publikované: 20. 07. 2019

Kategória: Rodina a vzťahy

Autor: Denisa Koudelková