Doplňte si potreby pre šport – práve teraz je najlepšia doba začať doma cvičiť

Poďte sa dostať do kondície, alebo si tú svoji udržať. Zabudnite na verejné fitness. Efektívne sa dá cvičiť aj doma?

Prečo začať doma cvičiť?

S existujúcimi koronavírusovými obmedzovaniami podľa odborníkov priberáme na váhe. Bol to už problém jarných mesiacov. Strácame kondíciu aj svoje ladné krivky. Máme tendencie sa minimálne hýbať, s home office sa už neprejdeme ani do práce. Poďte s tým rýchlo niečo urobiť. Ide to aj doma. Nevadí ani malý byt. A ak je vás doma celá parta, zapojte do cvičenia kľudne aj ostatných. Minimálne deti to určite bude baviť.

Rozhodnite sa, ako budete cvičiť zadovážte si pomôcky

Zdvíhať fľašku s vodou môže skončiť katastrofou. Aj plastová fľaša sa po páde na podlahu môže rozbiť. Budete si musieť zadovážiť pomôcky na cvičenie. Napríklad jednoručné činky. Práve rôzne činky patria medzi základné pomôcky pre domáce cvičenie. Nepotrebujete žiadne veľké stroje, ktoré by ste ani nemali kam dať. Vystačíte si s jednoduchými pomôckami. Hodiť sa vám budú aj ďalšie potreby pre šport. U domáceho cvičenia v obmedzenom priestore sa hodí gymball, hrazda do zárubne či do steny, latexová slučka alebo odporová gumu i balančná doska. Nie sú to žiadne na priestor náročné pomôcky, takže sa vojdú kamkoľvek. A malý trik, na čom najlepšie cvičiť? Ak máte doma koberec, kľudne na ňom. Ale ideál na tvrdé podlahy sú detské podlahové puzzle z EVA peny. Sú mäkké, ale nie príliš, a ľahko sa upracú kamkoľvek pod skriňu či pod posteľ.

Nezabudnite na športovú výživu

Doplnky stravy vhodné k cvičeniu a športová výživa sú dôležitou súčasťou pravidelných tréningov. Chceme zhodiť tuk a nabrať stravy – to bez vhodnej zmeny jedálničku nepôjde. Veľkým pomocníkom sú nám práve doplnky výživy pre športovcov. Ponúkajú aj potreby pre domácnosť – e-shop Drobnosti.sk.

Ako vytrvať v cvičení?

Niekedy je pre nás ťažké s cvičením začať, ale ešte ťažším vytrvať. Ako na to, aby sme to nevzdali po prvom pokuse?
  • Zvoľte si konkrétny čas, kedy cvičíte. Konkrétnu hodinu cez deň, kedy viete, že budete mať vždy na cvičenie čas aj náladu. Určite si aj dĺžku cvičenia. Najprv postačí 20 minútové cvičenie.
  • Lepšie je rozdeliť cvičenie na dva kratšie bloky behom dňa, než si naplánovať jeden dlhý.
  • Urobte si týždenný plán na cvičenie. Nepreháňajte to. Na začiatku nie je dôležité začať naplno, ale hlavne si zvyknúť na pravidelnosť a vytrvať.
  • Skutočne nemôžete cvičiť? Áno, občas nám do toho niečo vojde. Dajte si pravidlo, že vynecháte maximálne dve cvičenia v týždni, nikdy však nie dvakrát po sebe. To je totiž presne tá chvíľa, kedy to vzdávame.
  • Zapojte do cvičenia deti, priateľov cez Facetime, Skype či iný komunikátor, priateľa – proste kohokoľvek, kto vám pomôže udržať si motiváciu.
  • Zadovážte si pomôcky na cvičenie, s ktorými vás bude baviť cvičiť. Tie najzaujímavejšie, ktoré nezaberú mnoho miesta, sme vám už odporučili.

Publikované: 19. 10. 2020

Kategória: Zdravie

Autor: Denisa Koudelková