Golf v zimnom období

Zima už sa pomaly, ale isto hlási o slovo. Kým lyžiari sa začínajú radovať, golfisti zažívajú opačné pocity. Toto ročné obdobie si totiž s elegantným športom práve dvakrát netyká. Aké existujú možnosti, ak nechcete hru na polroka odložiť?

Nenechajte sa odradiť chladom

Údajne polovica golfistov necháva svoje golfové palice cez zimu spať. Tá druhá polovica potom buď vyráža do vyhriatych indoorových hál, alebo von na ihrisko. Teoreticky sa totiž dá hrať za akýchkoľvek podmienok, pokojne aj na snehu a v mraze. Prax je však taká, že väčšina ihrísk zatvára, akonáhle teplota klesne pod nulu. V zime navyše slnko zapadá veľmi skoro, v decembri a januári sa stmieva dokonca už okolo štvrtej hodiny. Kvôli kratšiemu dňu tak nemôžeme za golfom vyraziť po práci, ostávajú nám teda iba víkendy. Aj keď je počasie priaznivé, rozhodne nepodceňujte oblečenie a predovšetkým kvalitné golfové topánky, vďaka ktorým budete mať nohy v teple a suchu a udržíte stabilitu aj na nie úplne ideálnom teréne.

Potrénujte pod strechou

Na novú sezónu sa môžete pripraviť aj v tréningových centrách, na trenažéroch či odpalisku. Môžete si zaplatiť aj nejakú hodinku s trénerom, ktorý vám poskytne cenné rady. Nepodceňte fyzickú prípravu. Posilnenú kondíciu a zvýšenú ohybnosť potom na ihrisku určite oceníte a budete sa totiž cítiť oveľa lepšie. Zimnú prestávku využite aj k starostlivosti o vaše golfové vybavenie a k štúdiu noviniek. Doba sa vyvíja a vznikajú stále nové a nové vychytávky, ktoré pomáhajú zlepšovať výkon na ihrisku. Ponuka je ozaj pestrá a široká, a neplatí, že najdrahšie je aj tým najlepším. Pred nákupom si vždy nechajte poradiť od odborníkov, ktorí sa vyznajú.

Vyrazte do teplých krajov

Ďalším spôsobom, ako si spestriť zimu a zároveň nevypadnuť z tréningu, je vyraziť do teplých krajov. Nemusíte dokonca cestovať ani nikam ďaleko - aj Európa má v tomto smere čo ponúknuť, navštíviť môžete napríklad Španielsko alebo Portugalsko. Ak vás tiahne do vzdialenejších kútov sveta, potom určite stojí za návštevu Srí Lanka, Thajsko, Florida či Maurícius. Panuje tu priaznivé počasie, hrať sa tu tak dá celoročne. Vydajte sa vypilovať svoje hráčske umenie, nech môžete vstúpiť do novej sezóny v čo najlepšej forme!

Publikované: 20. 12. 2019 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Super tipy

Autor: Denisa Koudelková