Zlaté šperky sa na investovanie nehodia. Kúpte si investičné zlato

Neutrácate celú výplatu a poctivo si šporíte? Tak to robíte pre svoje blaho do budúcnosti málo. Musíte totiž investovať. Avšak priority pre investovanie sa s koronavírusovou pandémiou radikálne zmenili. Ale nebojte sa, nie je to zložitejšie. Práve naopak. Zatiaľ čo pred prvou vlnou koronavírusovej pandémie sa tradične fandilo investovaniu do akcií či nákupu nehnuteľností, teraz je všetko inak. Pre laika je stav jednoduchší. Aktuálne totiž odborníci odporúčajú investovať až 90 % hodnoty voľného majetku do zlata. Takže zatiaľ čo ste skôr potrebovali na investovanie do akcií, ale aj do nehnuteľností, odborných poradcov, so zlatom je to omnoho jednoduchšie. Stačí vedieť, čo presne investičné zlato je a kde ho v správnej forme nakúpiť.

Čo je investičné zlato?

Investičné zlato má výhradne jednu z týchto dvoch podôb – môže ísť o zlaté investičné zliatky a zlaté investičné mince. Zliatky sa nazývajú aj zlaté tehly. Mince na investovanie si nesmiete spliesť s tými pamätnými. S tým vám však poradia v bratislavskej predajni na Dunajskej ulici č. 68, kde vám investičné zlato predajú a s čímkoľvek okolo investovania do zlata aj poradia. Požiadať o radu a nakúpiť môžete aj online. Zlato vám bude zaslané bezpečne a diskrétne kamkoľvek v republike ako poistená zásielka. „Zlaté mince a zlaté zliatky určené na bezpečnú investíciu do tohto drahého kovu predávame priamo v Bratislave viac ako 9 rokov,“ informuje Soňa Klempová, vedúca predajne. „Za toto obdobie sme si získali dôveru 15 000 zákazníkov, ktorí si u nás pravidelne dopĺňajú svoje súkromné zlaté rezervy. Zlato dovážame priamo zo zahraničia, od dcérskej spoločnosti rakúskej centrálnej banky. Klienti tak majú istotu pôvodu a rýdzosti.“

Prečo zo zahraničia? Slovenské investičné zlato totiž nekúpite

Mincovňa Kremnica investičné zlato v podobe zlatých zliatkov nevyrába. Nekúpite ho ani v Národnej banke Slovenska (NBS). Slovenskému trhu preto dominujú zlaté tehly od švajčiarskych rafinérií Argor Heraeus a P.A.M.P. a zlaté investičné mince z Rakúska, Kanady a z Austrálie. Rovnaká situácia je aj pokiaľ sa zaujímate o investičnej striebro, platinu alebo paládium. Ale pozor! Iba pri nákupe investičného zlata neplatíte DPH. U iných drahých kovov, ale ani u diamantov to neplatí.

Publikované: 20. 11. 2020

Kategória: Super tipy

Autor: Denisa Koudelková