Neriskujte dovolenku bez cestovného poistenia

Predtým, ako odídete na dovolenku, snívate len o vyhrievaní sa na slnku, kúpaní v mori a konzumácii ovocia a dobrých pokrmov, ktoré vám bude stále niekto nosiť pod nos. Na to všetko nepotrebujete samozrejme cestovné poistenie. No ak ste zvyknutí mať všetko pod kontrolou, mali by ste ho minimálne pred opustením našej krajiny zvážiť a my vám povieme prečo?

Musíte vedieť, aké poistenie je práve pre vaše cesty vhodné

Nepredvídaných situácií je v živote každého človeka viac než dosť a vaše plány sa zo dňa na deň vďaka nim môžu veľmi rýchlo zmeniť. Dobré cestovné poistenie môže niektoré dopady nepríjemných situácií eliminovať a zmierňovať. Zaručuje vám núdzovú lekársku starostlivosť, ak ste sa práve dostali do úzkych. Akýkoľvek úraz alebo lekárska starostlivosť je takto ošetrená aj z hľadiska minimálnych nákladov, ktoré by ste inak možno museli hradiť z vlastného vrecka, čo často nebýva práve tá najnižšia suma. A vieme, o čom hovoríme!

Čo zahŕňa poistné krytie?

Základné zásady poistenia zahŕňajú väčšinou iba liečbu a lekársku prepravu. Môže sa však doplniť o poistenie batožiny, dokladov a občianskoprávnej zodpovednosti, ako aj o poistenie proti nehodám, cestovaniu a meškaniu letu. Sú to možné riziká, ktoré si je dobré „podchytiť“, pretože vám môžu poriadne skomplikovať život, no najhoršie je, že často aj samotnú dovolenku. Ak je tá vaša viac špecifická a chystáte sa do vysokohorského terénu, ktorého je u nás viac než dosť, nezabudnite si vybaviť poistenie na hory. Všetko, čo by vás na tejto špecifickej ceste mohlo prekvapiť, vyrieši jedna malá služba a minimálne náklady, ktoré by v prípade tých liečebných a bez poistenia mohli byť viacnásobne vyššie. Nepodceňujte preto svoju bezpečnosť na dovolenke a poistite sa pre každý jeden prípad.

Publikované: 20. 06. 2018 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Cestovanie

Autor: Denisa Koudelková