Kofex je doplnok stravy, ktorý si pribaľte na cestu

Kofeín nás vie podržať vždy, keď potrebujeme dobiť energiu a potlačiť únavu. Teraz, pred dovolenkami, je to veľmi aktuálne. Práve na dovolenku totiž často odchádzame narýchlo, v strese, unavení a so spánkovým deficitom.

Telo potrebuje na dlhé cesty energiu

Klasicky si kofeín dávame v podobe kávy. Behom dlhej cesty však popíjanie kávy nemusí byť ideálne. Jednak je káva močopudnou a u niektorých z nás to znižuje pohodlnosť cestovania. Nutkanie nás môže postihovať i čo 20 minút. To je pri jazde v automobile, kedy chceme cestu absolvovať čo najrýchlejšie, veľmi nekomfortné. Nie každý tiež znesie viac ako jednu kávu denne. Môže nám zaťažovať napríklad žalúdok. Naviac popíjanie kávy behom cesty, hlavne tej horúcej, sa nepovažuje za bezpečné. Alternatívami ku káve sú rôzne energetické nápoje, ale aj colové nápoje. Tie sú však pre niekoho presladené, škodia zubom, naviac ide o kalorické bomby. Väčšinou si hovoríme, že behom dovolenky súčasne zhodíme nejaké to kilo. Začať toto predsavzatie plniť práve týmito energetickými bombami nie je práve ideálne. Existuje lepšie riešenie.

Dodajte telu kofeín vhodným doplnkom stravy

Kofeínové tabletky sú tradičným pomocníkom na cesty. Milujú ich vodiči na dlhých trasách, tí, ktorí musia cestovať jednorazovo v noci a nie sú na to navyknutí, ale aj študenti či ľudia, hľadajúci účinné zdroje energie. Obľúbeným produktom je Kofex. Ľudia sa často rozhodujú, či užiť kofeín, alebo guaranu, ktorá sa predáva ako samostatný doplnok stravy. Kofex obsahuje oboje. V jeho zložení nájdete čistý kofeín, aj kofeín prírodný z guarany. Tento doplnok stravy predáva online lekáreň Greenlike a jeho výrobcom je česká spoločnosť Naturvita. Na Slovensko ho dováža Happy Trade.

Ako sa vyhnúť únave pri ceste na dovolenku?

  • Nikdy sa na cestu nepúšťajte unavení. Pred cestou sa dobre vyspite.
  • Vezmite si s sebou Kofex ako zdroj kofeínu.
  • Jedzte. Ideálne je na cestu vziať nakrájané ovocie a zeleninu – napríklad jablká či papriku. Vhodné sú tiež bobuľky hrozna. Toto je možné jesť bezpečne aj pri jazde a je zdrojom hodnotnej energie.
  • Dávajte si pauzu. Čo dve hodiny sa na 15 minút zastavte. Prejdite sa a zacvičte si.
TIP: Dovolenkové slnko pôsobí na naše vlasy veľmi negatívne. Dodajte im výživu zvnútra vďaka produktu Biosil. Pomáha ku kráse vlasom, pleti aj nechtom.

Publikované: 10. 06. 2022 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Cestovanie

Autor: Denisa Koudelková