Líčenie obočia

Obočie je dôležitou črtou tváre vzhľadom na početné úlohy, ktoré vykonáva. Tvaruje tvár, orámuje očí a zohráva významnú úlohu pri komunikácii. Nie každý sa rodí s dokonale upraveným obočím. Pre dosiahnutie príjemne estetického vzhľadu by sa obočie malo pravidelne upravovať, čo zahŕňa vytrhávanie, tvarovanie a farbenie. Líčenie obočia rozjasňuje tvár a prejavuje emócie: keď na obočie aplikujeme farbu, naša tvár má tendenciu vyzerať jasnejšie. Obočie preto prejavuje emócie. Tónovanie obočia používa semi-permanentné farbivo na dočasné vylepšenie, tvarovanie a definovanie obočia. Súpravy na farbenie obočia pre domáce použitie si môžete kúpiť vo väčšine drogérii či supermarketov, alebo si môžete vybrať profesionálneho vizážistu, ktorý vám zabezpečí ošetrenie. Profesionálne tónovanie obočia je k dispozícii vo väčšine kozmetických salónov.

Farbenie

Farbenie obočia má k rovnaké účinky ako líčenie obočia a okrem toho, ráno ušetríte aspoň 10 minút a nemusíte sa báť, že jedno obočie bude vyzerať inak ako druhé. Farbenie je okrem toho veľmi jednoduché. Stačí vám k tomu farba na obočie, ktorú aplikujete, necháte pôsobiť a zotrete.

Správny odtieň

Nájdenie správnej farby na obočie môže byť zložité, pretože chcete, aby vaše obočie vyzeralo prirodzene. Voľba nesprávneho odtieňa môže spôsobiť, že vaše obočie bude príliš tmavé alebo príliš zafarbené. Vyberte si správny odtieň pre vaše obočie tým, že zaistíte, že dopĺňa farbu vašich vlasov a tón pleti. Keď nájdete vhodnú farbu, použite ju správne, aby sa vaše obočie javilo plné a pekné. Obľúbenou značkou je RefectoCil, ktorý ponúka množstvo odtieňov a farba je vhodná aj pre ženy s citlivým typom pleti. Farba sa dá použiť aj na mihalnice a efekt je dlhotrvajúci. Vydrží až šesť týždňov. Základnou zásadou pri farbení či už obočia alebo vlasov je spraviť si test alergie na vlasy. Po tomto teste, ak sa ukáže ako negatívny, naneste na okolie obočia vazelínu, aby sa zabránilo zafarbeniu pokožky. Potom farbu aplikujte z vnútorných rohov obočia smerom von pomocou jednorazového aplikátora. Farbu nechajte pôsobiť 5 až 10 minút - podľa návodu, potom ju odstráňte pomocou bavlnenej utierky. Prvý deň sa farba bude javiť tmavšia. Neprepadajte panike, ak sa vám bude zdať, že váš pohľad vyzerá čudne. Farba o pár dní jemne vybledne a získate prirodzené, ale upravené obočie.

Publikované: 24. 03. 2020

Kategória: Móda a krása

Autor: Denisa Koudelková