Nevyhnutný módny doplnok každej ženy: Ako si ho vybrať správne?

Bez dobrej kabelky si je modernú ženu predstaviť naozaj ťažké. Bez nej má žena pocit, akoby nemala ruky. Kabelka navyše nie je len pohodlnou a nevyhnutnou vecou, je tiež veľmi dôležitým módnym doplnkom, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou ženského výzoru. Taška doplní váš šatník a dodá štýl. Podľa kabelky môžete dokonca posúdiť charakter osoby. A aby to boli len tie najlepšie referencie, mali by ste si vybrať skutočne len tú kvalitnú.

My vám poradíme, ako si môžete spomedzi množstva rôznej ponuky nájsť tie najlepšie, najpohodlnejšie a krásne kabelky pre vás? Aby ste to dosiahli, musíte poznať niekoľko jednoduchých pravidiel.

Účel má prvé slovo

Najskôr sa rozhodnite, na aký účel si novú kabelku kupujete. Od toho do značnej miery závisí jej tvar a veľkosť. Ak si vyberáte kabelku na každý deň, potom by mala byť priestranná. Mal by sa hodiť k telefónu, peňaženke, kozmetickej taške alebo k určitej kozmetike, ako sú rúže a riasenky. Nakoniec, v taške žena nosí všetko, čo môže byť počas dňa pre ňu potrebné: dokumenty, obrúsky, hrebeň alebo aj menší počítač.

Nemali by ste však ísť do extrému a kupovať si obrovskú tašku, do ktorej sa zmestí všetko. Zlatá stredná cesta je na všedné aj dôležitejšie dni ideálna voľba.

Nepodceňujte materiál

Bez ohľadu na to, aký štýl, farbu a tvar kabelky si vyberiete, je veľmi dôležité, aby bola kvalitná. Osobitná pozornosť by sa mala venovať švom. Švy musia byť dokonalé. Vonku ani zvnútra by nemali trčať žiadne vlákna a nite.

Veľmi dôležitá je aj kvalita materiálu, z ktorého je taška vyrobená. Ak dávate prednosť koženému tovaru, mali by ste vedieť, ako odlíšiť pravú kožu od koženky. Rovnako tiež, že je to dobrá investícia. Pamätajte však na to, že aj kvalitné kožené kabelky môžu byť cenovo dostupné!

Kabelka by sa vám mala prispôsobiť

Kabelka by mala mať také rozmery, aby vyhovovala vášmu telu. Ak ste vysoká a chudšia, potom sú pre vás vhodné malé tašky, kde je šírka tašky väčšia ako jej výška. Nekupujte si tašku s veľmi krátkou rúčkou - budete pôsobiť ešte vyššie.

Ak ste naopak nižšieho vzrastu, nemali by ste si vyberať veľké tašky - zmenšia vás ešte viac. Dlhé rukoväte tiež vizuálne znížia vašu výšku. Ak je vaša postava náchylná na nadváhu, mali by ste zvoliť stredne veľkú tašku so zaujímavou textúrou a malým písmom.

Pri výbere tašky musíte pamätať aj na to, že jej vzhľad môže vizuálne zmeniť postavu jej majiteľa. Taška sa navyše zameriava na časť postavy, s ktorou je v kontakte. Tak na to všetko pri jej kúpe dávajte pozor a kabelka vám bude slúžiť naozaj dlho.

Publikované: 28. 05. 2021

Kategória: Móda a krása

Autor: Denisa Koudelková