Rohože sú potrebné zariadenie domácnosti aj počas leta

Každému sa praktické využívanie rohoží v domácnosti spája predovšetkým s obdobím chladnejších mesiacov roku, kedy je domácnosť vystavovaná rôznym vplyvom počasia a rohož bráni ich ďalšiemu škodeniu v domácom priestore. Bezpečne chráni chod domácnosti pred blatom a rôznymi nečistotami, keď vonku zúria dažde a sychravé počasie. Rohože sú potrebné a praktické i počas zimy, keď spoľahlivo zabraňujú znečisťovaniu domácnosti od drobných kamienkov, posypovej soli, či iných nečistôt, ktoré v zime veľmi rýchlo pricestujú k nám domov na podrážke topánok. Na rohoži si prakticky očistíme topánky aj od snehu, ktorý častokrát sprevádza zimnú sezónu. Vedeli ste však, že rohož je významná a veľmi potrebná aj počas leta?

Dizajnový doplnok do domácnosti aj počas leta

Podobne, ako je to v prípade kobercov, či tapiet na stenách, i rohože okrem svojej praktickej funkcie plnia aj tú estetickú. Dizajnovo dopĺňajú priestor domácnosti, či už sú umiestnené v okolí vchodových dverí, na balkónoch a terasách alebo napríklad v kúpeľniach. V závislosti od vkusu vášho výberu možno vždy vybrať dizajnovú rohož, ktorá je nie len funkčným pomocníkom do domácnosti, ale aj dizajnovým interiérovým alebo exteriérovým doplnkom pre váš domov. A v období leta sa smelo nebojte zariadiť svoju domácnosť rohožou v energickej farbe leta, napríklad v žltej, červenej či oranžovej. Príjemne oživí atmosféru a dodá pocit energie.

Ochrana podlahovej krytiny pred mechanickým poškodením

Nie je žiadnym tajomstvom, že rohož prakticky chráni podlahové krytiny v okolí dverí pred mechanickým poškodením v dôsledku ich pravidelného otvárania a zatvárania. A táto funkcia predsa neodchádza s príchodom letným mesiacov, ba naopak, počas leta narastá frekvencia používania vchodových, balkónových i terasových dverí a s ňou narastá i riziko poškodenia podlahy v okolí dverí. Tento problém prakticky rieši rohož a to celoročne, bez ohľadu na to, či je vonku silná búrka, sneh alebo slniečko. Na záver nemožno nespomenúť i to, že počas leta taktiež rohož napomáha udržať nečistoty z vonkajšieho prostredia a chráni domáci priestor pred blatom, vodou, kamienkami a inými hrozbami pre našu podlahu a čistotu domáceho interiéru.

Publikované: 22. 06. 2021

Kategória: Bývanie

Autor: Denisa Koudelková