Zbavte sa lupín natrvalo so šampónom ACTIVE od Annemarie Börlind

Nepríjemné a viditeľné lupiny trápia nejednu ženu a muža. Obzvlášť viditeľné sú na tmavých až čiernych vlasov. Pri výskyte lupín sa ľudia cítia zahanbene a často sa vyhýbajú noseniu tmavého oblečenia, na ktorom je lupiny vidieť. Tvorba lupín je najvýraznejšia počas jesenného a zimného obdobia, pretože pokožka je citlivejšia vplyvom chladu, suchého vzduchu, častého fénovania či nosenia čiapky. Tento problém býva spojený aj so svrbením hlavy a začervenaním pokožky.

Prečo lupiny vznikajú?

Existuje veľa príčin, ktoré spôsobujú zvýšenú tvorbu lupín. Môže ísť o genetickú predispozíciu, nedostatočnú hygienu, zlé vymytie šampónu z pokožky hlavy, psoriázu, seboroickú dermatitídu, nedostatok vitamínov a tak ďalej. Najhoršie, čo môžete spraviť pre pokožku s lupinami, je používať agresívnu kozmetiku. Komerčné šampóny a kondicionéry obsahujú silné parfémy, SLS sulfáty, silikóny, konzervanty, farbivá a iné látky, ktoré dráždia pokožku a narúšajú jej prirodzené PH. Ak sa tieto zložky nachádzajú vo vašom šampóne, radšej ho nepoužívajte. Samotný šampón na vlasy nemusí byť primárnou príčinou vzniku vašich lupín, no jeho pravidelné používanie tento stav zhoršuje. Aké je teda riešenie?

Zachrániť vás môže prírodná kozmetika

Vymeňte váš tradičný chemický šampón za prírodný šampón proti lupinám. Značka Annemarie Börlind je špičkou na trhu s prírodnou kozmetikou. Šampón Active pôsobí ako prevencia, účinne redukuje vznik lupín, vypadávanie vlasov a zároveň podporuje ich rast, kvalitu, pružnosť a lesk. Neobsahuje žiadne SLS, parabény, ropné deriváty, parafíny, silikóny, farbivá a syntetické vône. Práve naopak, zloženie je na prírodnej báze s obsahom Zinc PCA, ktorý reguluje tvorbu kožného mazu a má antimikrobiálne účinky. Ďalšími účinnými látkami je pšeničný proteín, zodpovedný za udržiavanie vlhkosti, pružnosti a vitality vlasov. Značka Annemarie Börlind je výnimočná tým, že jej produkty sú vegánske, netestované na zvieratách a na ich výrobu sa používa čistá termálna voda z prameňa v Čiernom lese. Pre bližšie informácie o vlasových produktoch kliknite na annemarieborlind.sk.

Publikované: 09. 03. 2022

Kategória: Móda a krása

Autor: Denisa Koudelková