Našli sme pre vás tonery do každej tlačiarne

S potrebou vytlačiť dokumenty sa stretávame takmer všade. Potrebujeme vytlačiť pracovné dokumenty, úlohy pre deti, vypracované práce pre študentov a mnoho iného. S tlačou je preto spojená spotreba toneru a potreba jeho výmeny. Poradíme vám, ako môžete pri jeho kúpe ušetriť a získať pritom potrebnú kvalitu tlače.

Lacné tonery nemusia byť nekvalitné

Častou otázkou pri kúpe tonerov je, či poskytnú dostatočne kvalitnú tlač aj vtedy, ak si ich zakúpite za nižšiu cenu. Pri kúpe máte na výber originálny alebo alternatívny toner. Práve za alternatívne tonery zaplatíte menej. Lacné tonery však vôbec nemusia byť menej kvalitné. Stačí, ak pri ich výbere dodržíte niekoľko zásad. Nové lacné tonery síce nepochádzajú priamo od výrobcu tlačiarne, sú s ňou však kompatibilné. Vyrábajú sa z nových dielov a môžete sa plne spoľahnúť, že pri ich výmene nenastanú žiadne problémy. Niektoré lacné tonery sa vyrábajú tiež využitím pôvodného tela tonerovej kazety, pričom sú vymenené všetky ostatné komponenty. Telo kazety je síce už použité, ale tonerový prach, čip, optický valec aj stierky sú celkom nové. Pri tomto type sa každá kazeta najskôr otestuje. Ak nezodpovedá kvalite, vracia sa do výroby.

Na čo dávať pozor pri kúpe

Hlavným znakom, ktorý vás môže upozorniť na menej kvalitnú ponuku, je ponuka bez záruky a možnej reklamácie. Overte si tiež, či predajca spolupracuje s overenými dodávateľmi. Zárukou kvality sú okrem toho recenzie predchádzajúcich zákazníkov, či označenie za overený obchod na Heureka. Budete sa tak môcť spoľahnúť na kvalitu tlače bez šedých šmúh aj udávaný počet vytlačených strán.

Toner Canon

Známy výrobca tlačiarní Canon ponúka ku každému produktu originálne tonery. Vyberajte presne podľa zakúpeného typu tlačiarne. Výhodou je, ak na stránke predajcu tonerov nájdete vyhľadávač, do ktorého jednoducho názov tlačiarne zadáte. Ušetríte tým čas na hľadanie vášho modelu medzi ostatnými tlačiarňami. Kvalitné tonery Canon sú dostupné pre čiernobielu aj farebnú tlač. Kapacita bude závisieť od veľkosti tlačiarne a môže dosahovať až 26 000 strán pri 5 % pokrytí. Tonery Canon môžete kúpiť aj ako alternatívne produkty a ušetriť tak oproti originálnemu toneru až do 75 % ceny.

Publikované: 27. 06. 2020

Kategória: Super tipy

Autor: Denisa Koudelková