Rohože zohrávajú v našich domácnostiach významnú úlohu

Rohož- na prvý pohľad možno obyčajná maličkosť v rámci celého interiéru, keď sa však hlbšie zamyslíme nad rôznymi praktickými výhodami jej využitia v domácnosti, tak zistíme, že táto maličkosť je vlastne veľmi potrebná. Skúste sa nad tým zamyslieť na pár sekúnd aj vy, aké by to bolo u vás doma bez rohožky? Stavíme sa, že bez nej sa to len tak jednoducho predstaviť nedá.

Bez rohože sme odkázaní na umývanie podlahy desaťkrát častejšie

Ťažko je doma bez rohožky, a to najmä v období, keď je vonku sneh, ktorý veľmi rýchlo príde na našich topánkach s nami domov a veselo sa začne topiť. Nie nadarmo je pred dverami rohož, ktorá zabráni tomu, aby bol sneh, blato, či iné nečistoty nasťahované u nás doma a nútili nás opakovane upratovať podlahové krytiny. Upratovanie nie je jediná hrozba, pretože práve z dôvodu vody a rôznych nečistôt dochádza často k poškodeniu podláh.

Skvelý prvý dojem

Môže sa zdať, že rohože plnia u nás doma len svoju praktickú funkciu, avšak vedia byť aj veľmi štýlovým dizajnovým doplnkom. Či už sa rozhodnete rohož umiestniť z vonkajšej strany vchodových dverí alebo z vnútra vstupu k vám domov, štýlová rohožka zanechá na hostí zaručene pozitívny prvý dojem z celkového interiéru vášho bývania.

Ochrana pred poškodením podlahy

Okolie vchodových dverí je skrátka miesto, kde to žije najviac. Frekvencia používania podlahy v okolí dverí je vždy vysoká a spôsobuje na určitých miestach podlahy oveľa rýchlejšie opotrebenie a poškodenie. Práve s týmto problémom dokážu efektívne pomôcť rohože alebo menšie koberce.

Dizajnový interiérový doplnok

Rohožka nemusí byť vyslovene vhodná len k vchodovým dverám. Svoje miesto a využitie si nájde aj napríklad pred balkónovými dverami, či pri prechode garáže a domu. Dokážete ju napríklad dizajnovo zladiť s kobercami v domácnosti a vytvoriť tak ešte lepší vizuálny efekt interiéru. Keď sme si to tak trochu spoločne bližšie zhrnuli, hneď je jasné, že zdanlivo nepodstatné rohože zohrávajú v našej domácnosti významnú a ťažko nahraditeľnú rolu, však?

Publikované: 12. 02. 2021

Kategória: Bývanie

Autor: Denisa Koudelková