Ako vybrať kočík pre svoje dieťatko?

V druhej polovici tehotenstva by ste mala začať s prípravami, teda nachystať postieľku, vyprať a vyžehliť miniatúrne oblečenie, nakúpiť detské potreby vrátane hygieny a hlavne vybrať vhodný kočík. Predovšetkým kočík vám zaberie niekoľko týždňov. Hoci máte nejakú predstavu o tom, ako by mal kočík vyzerať, možno vo výsledku zistíte, že nie je vôbec praktický a spoľahlivý. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, ako vybrať kočík, aby spĺňal vaše nároky po funkčnej, ale aj vzhľadovej stránke.

Hlboký, športový, alebo kombinovaný?

V prvom rade je nevyhnutné rozhodnúť sa, aký kočík vôbec potrebujete. Pre najmenšie bábätká od narodenia do približne šiestich až ôsmich mesiacov sa používajú detské kočíky s hlbokou korbou, ktorá ochráni novorodenec pred slnkom, vetrom, ale aj chladom. Rovnako tak je dôležité, aby bábätko ležalo na rovnej podložke, čo práve hlboká korba spĺňa perfektne. V okamihu, keď dieťa trochu odrastie, začne sedieť a zaujímať sa o okolitý svet, je najvyšší čas vymeniť hlbokú korbu za športovú verziu. V športovom kočíku si batoľa sadne. Pokiaľ sa ale unaví, stačí chrbtovú opierku sklopiť, aby sa na chvíľu prespalo. Ideálne je, ak je možné chrbtovú opierku sklopiť do vodorovnej polohy, nie vždy je to úplne možné, a tak na to si dajte určite pozor. Ak nechcete míňať zvlášť za hlboký a športový kočík, nie je nič jednoduchšie ako investovať do kombinovaného kočíka, ktorý poslúži od narodenia až do troch rokov dieťaťa.

Jednoduché ovládanie je alfou a omegou

Počítajte s tým, že občas sa dostanete do situácie, kedy musíte v jednej ruke tlačiť kočík, v druhej zase niesť nákup, a preto je ľahké ovládanie veľmi dôležité. Veľmi žiadané sú predovšetkým kočíky s nafukovacími kolesami, ešte lepšie je, ak sa ty predné otáčajú okolo svojej osi. S takým kočíkom je radosť jazdiť aj slalom v supermarkete medzi regálmi.

S trojkombináciou vyrazíte pokojne aj do nákupného centra

V súčasnej dobe je úplne bežné, že mamičky so svojimi deťmi často cestujú automobilom. Ak chcete zájsť iba do nákupného centra, nemusíte so sebou voziť celý kočík, stačí na konštrukciu kočíka nasadiť autosedačku. Veľa kočíkov takúto možnosť ponúka, dokonca sa dajú priamo kúpiť v trojkombinácii, teda kočík s hlbokou korbou, športovou verziou a priamo vajíčkom. V prípade, že kúpite dvojkombináciu, môžete ešte dokúpiť redukciu na zvlášť zakúpenú autosedačku.

Smer jazdy športového kočíka

Zamerať by ste sa mali ešte na smer jazdy športového kočíka. Deti sú väčšinou zvedavé a určite ocenia, keď sa môžu pozerať aj na okolie, nie iba len na vás. Ak chcete kúpiť kočík pre svoje bábätko, pozrite sa na detské kočíky v ponuke internetového obchodu e-kociky.sk, kde na vás čakajú rôzne modely. Určite si z pestrej škály vyberiete taký, ktorý vám bude vyhovovať po všetkých stránkach.

Publikované: 17. 05. 2019

Kategória: Rodina a vzťahy

Autor: Denisa Koudelková